معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان:
قم امن ترین شهر ایران از منظر زائران و گردشگران است
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان با اشاره به اینکه قم از جایگاه خوبی در امنیت اجتماعی برخوردار است، گفت: استان قم امن ترین و آرام ترین استان در بین استان های دیگر و بین شهرهای مذهبی از نظر زائران و گردشگران می باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، مهرداد حاجی زاده  پیش از ظهر امروز در نشست خبری که در سالن جلسات فرماندهی انتظامی استان برگزار شد با اشاره به امنیت اجتماعی، اظهار داشت: امنیت از نیازهای بشری از قدیم الایام بوده است که امروز اهمیت بیشتری دارد.

وی ادامه داد: امنیت اجتماعی یکی از مهمترین و پر اهمیت ترین مسئله را در بین ابعاد مختلف امنیت می باشد چراکه بستر ساز پیشرفت در جامعه است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان قم با اشاره به اینکه همه پیشرفت ها در حول امنیت است، گفت: در حال حاضر دشمنان هم این موضوع را درک کرده اند که اگر بخواهند در مقابل پیشرفت ایران بایستند باید در حوزه امنیت اجتماعی وارد شوند و حملات خود را در این حوزه اجرایی کنند.

وی بیان داشت: از همین رو ما هم باید در این حوزه وارد شویم تا دچار آسیب نشویم، در این راستا می طلبد تعاملی وسیع بین پلیس و اصحاب رسانه برقرار شود تا جبهه متحدی برای مقابله با دشمنان ایجاد شود.

حاجی زاده در ادامه افزود: انتشار برخی اخبار و تیتر ها در رسانه های باعث ایجاد نوعی ناامنی در جامعه می شود و این ناامنی ناکارامدی برخی دستگاه ها را هدف قرار می دهد که در نهایت امنیت جامعه را خدشه دار می کند.

وی ابراز داشت: با توجه به این مسئله اصحاب رسانه باید در انتخاب تیتر و انتشار اخبار دقت بیشتری کنند تا موجب رضایت دشمن نشوند و به نوعی در زمین آنها بازی نکنند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان قم با اشاره به اینکه اصحاب رسانه باید در حوزه امنیت اجتماعی جریان سازی کنند، خاطرنشان کرد:پلیس به عنوان حافظ امنیت اجتماعی در جامعه با ارائه طرح و اقداماتی، سعی در سالم سازی جامعه دارد.

وی اضافه کرد: سالم سازی  و صیانت از امنیت جامعه به خودی خود دارای هزینه می باشد که باعث می شود برخی جبهه ها و هنجارشکنان علیه پلیس اقداماتی را انجام دهند که باید در این راستا اصحاب رسانه از دستاوردهای پلیس صیانت کنند.

حاجی زاده در ادامه گفت: اگر دستگاه ها نقش خود را به درستی ایفا کنند دارای امنیت اجتماعی پایدارتری خواهیم بود، اما برخی مسائل مانع از حمایت کامل برخی دستگاه ها از امنیت اجتماعی می شود.

وی با اشاره به اینکه پلیس قم در تمام حوزه های ماموریتی پاسخگوست، ادامه داد: امروز احساس امنیتی که در استان وجود دارد را مرهوم رسانه ها می باشیم که این احساس امنیت را ترویج، توسعه و نهادینه می کنند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان قم با اشاره به اینکه امنیت اجتماعی قم در سطح خوبی است، بیان داشت: استان قم امن ترین و آرام ترین استان در بین استان های دیگر و بین شهرهای مذهبی از نظر زائران و گردشگران می باشد.

وی در ادامه با اشاره به جشنواره پلیس و رسانه، گفت: در تلاش هستیم این جشنواره را تا پایان سال در بخش های خبر، مقاله، عکس، پیشنهاد، انتقاد و..برگزار کنیم البته نمایشگاهی هم از آثار خبرنگاران در تمام بخش های خبری در قم برگزار خواهیم کرد.

انتهای پیام/160

برچسب ها : حاجی زاده , پلیس