آیت‌الله فقیهی :
اکثریت مردم حامی و قدردان روحانیون در جامعه هستند
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر اختصاص به قشر خاصی ندارد، گفت: اکثریت مردم حامی و قدردان روحانیون در جامعه هستند.

  آیت‌الله محسن فقیهی  در گفتگو با خبرنگارپایگاه خبری تحلیلی قم فردا با اشاره به مسئله امربه‌معروف و نهی منکر از منکر، اظهار داشت:یکی از واجبات الهی مسئله امربه‌معروف و نهی ازمنکر در جامعه است.

وی ادامه داد: در روایات آمده است تمام واجبات و ترک محرمات با امربه‌معروف و نهی از منکر انجام می شود و اگر این واجب الهی در جامعه ترک شود فسق و فجور و فحشا در جامعه افزایش می یابد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: لذا بایستی این وظیفه الهی را تک تک مردم انجام دهند و اختصاصی به قشر خاصی ندارد و همه مردم که مسلمان هستند وظیفه دارند اگر خلاف شرعی را دیدند تذکر دهند و با زبان نرم به فرد اعلام کنند که خلاف شرع انجام ندهند.

وی بیان داشت: متاسفانه وقتی این وظیفه و واجب الهی را مردم ترک می کنند روحانیت وظیفه دارد آن را انجام دهد که گاهی هم همراه با مشکلات می باشد، روحانیت از اول اسلام تاکنون در همه زمان ها مظلوم بوده و مورد ستم قرار گرفته است ولو اینکه محبوب هم بوده اند.

آیت الله فقیهی با اشاره به اینکه روحانیت محبوب ترین فرد و مظلوم ترین فرد در جامعه می باشد، عنوان داشت: به عنوان مثال حدود 40میلیون جمعیت ایران در انتخابات اخیر به طلبه رای دادن چه آنهایی که به آقای روحانی رای دادند و چه آنهایی که به آقای رئیسی رای دادند، این مسئله نشان می دهد که طلبه ها محبوب مردم هستند و اعتماد بیشتری به او دارند و محبت بیشتری به طلبه ها دارند.

وی خاطرنشان کرد:افرادی که به طلبه ها  بی اعتنایی می کنند و یا آنها را مورد ضرب و شتم قرار می دهند اگر از آنها سوال شود که به چه کسی اعتماد دارید بازهم می گویند به یک روحانی اعتماد داریم.

این استاد حوزه در ادامه اضافه کرد: عده ای هم وقتی این محبت ها به طلبه و آخوند را می بینند حسادت می کنند و با او مخالفت و مبارزه می کنند همیشه ضد انقلاب و نظام بوده و هست اما مهم این است که این‌ها ازبین می روند و نابود می شوند و مردم باید عملا از روحانی و آخوند حمایت کنند.

وی افزود: باید همه مردم امربه معروف و نهی از منکر را انجام دهند که تنها این وظیفه بر گردن آخوند نباشد که با برخی مشکلات روبرو شوند البته افرادی که این نوع مشکلات را برای طلبه ها درست می کنند همه وابسته به ضد انقلاب و ضد نظام هستند و با اسلام و این نظام اسلامی مشکل دارند.

 

انتهای پیام/160