غیرقابل اعتماد بودن از مهم‌ترین خصیصه‌های جامعه آمریکایی است/ ترامپ، آیینه تمام نمای جامعه آمریکایی
قم فردا: دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: غیر قابل اعتماد بودن یکی از مهم‌ترین خصیصه‌های جامعه آمریکایی است و عمومیت دارد و فرق چندانی بین تضمین کردن ترامپ، اوباما و کری نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، رضا کارگر دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، با اشاره سخنان سخیف ترامپ گفت: ترامپ در یک اقدام قابل پیش‌بینی پایبندی ایران به برجام را تایید کرد و موضوع را به کنگره ارجاع تا 60 روز آتی در مورد برجام تصمیم گیری شود. اما آنچه که قرار است در این مرقومه به آن بپردازیم شباهت شخص «دونالد. جی. ترامپ» به کلیت جامعه آمریکایی است.

وی افزود: غیر قابل اعتماد بودن یکی از مهم‌ترین خصیصه‌های جامعه امریکایی است و عمومیت دارد و فرق چندانی بین تضمین کردن ترامپ، اوباما و کری هم نیست و این بسیار ساده لوحانه است که تمایز چشمگیر و بنیادین بین اینها قائل شویم و مطمئن شویم به تضمینشان.

کارگر تاکید کرد: نکته جالب در روند توافق هسته‌ای این است که هر یک از طرفین توافق درستی از گذشته و تاریخ طرف مقابل نگرفته بودند چه ایران چه امریکا. هم ایران از غیر قابل اعتماد بودن امریکا با توجه به تذکرات متعدد رهبری غافل ماند و هم امریکا از اقداماتی که جمهوری اسلامی ایران در صورت تخطی و بروز اشتباه از طرف هر یک از دول معاند و پاسخ سخت و عبرت انگیز غافل ماند.

این فعال دانشجویی خاطر نشان کرد: توهم کدخدا پنداری و اینکه تمام افعال و ترک افعال دنیا باید به خواست و اذنشان باشد یکی دیگر از خصوصیت‌های جامعه امریکایی است و ما شاهد این بودیم که رئیس جمهور کم سواد امریکا بیان داشت که برجام را لغو خواهد کرد.

وی ادامه داد: با عنایت به این مطلب که قطعا سبقه بازیگری او کمکی به فهم وی راجع به نظام بین‌الملل نمی‌کند ولی این روحیه و توهمی که او را مجاب به بیان این سخنان مضحک کرد همان روحیه استکباری نظام ایالت متحده است.

کارگر خاطرنشان کرد: خلاصه شدن ارزش‌ها در سرمایه و اصالت سرمایه منتج به این می‌شود که ترامپ برای خوش رقصی به دولت‌های شیر ده حاشیه خلیج فارس بار دیگر مضحکه جهانیان به جهت قلب حقیقت شود.

دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: اما باید به این مسئله توجه داشت که این بازیگر سابق و رئیس جمهور کنونی ایالت متحده، همواره کمدی اجرا نمی‌کند بلکه بعضا در عرصه رئال نیز خوب بازی می‌کند. به وجود آوردن این فضا از چند جهت می‌تواند برای امریکا مطلوب باشد اعم از استفاده حداکثری از دول حاشیه خلیج فارس و بازگشایی راهی برای مذاکره مجدد با جمهوری اسلامی ایران درباره سایر مسائل همچون نظامی، موشکی و غیره. که قطعا با تجارب فعلی مذاکره راجع به مسائل موشکی و نظامی به هیچ وجه امکان پذیر نخواهد بود.

 

انتهای پیام/