چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸
10 کتاب صوتی در حوزه زن و دفاع مقدس رونمایی شد
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، 

 در این آیین ، محمدرضا قربانی مدیر کل هنرهای نمایشی و رادیو نمایش ، مریم مجتهد زاده رئیس  سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس، زهرا کوهساری معاون فرهنگی، امیر حمیدرضا گرامی رییس سازمان ادبیات، سردار هاشمی دانا معاون روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد ،حجت الاسلام دانش مسوول عقیدتی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و جمعی از مدیران اداره کل هنرهای نمایشی و رادیو نمایش حضور داشتند.

در آغاز مراسم محمدرضا قربانی مدیر کل هنرهای نمایشی و رادیو نمایش من خیر مقدم به میهمانان درخصوص برگزاری این آیین گفت : پس از استقبال از برگزاری مراسم کتاب های صوتی که سال گذشته در سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس برگزار شد ، با پی گیری خانم مجتهد زاده ریاست سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس و با وجود تعهدی که رادیو نمایش به حوزه دفاع مقدس دارد ، کتاب های جدید صوتی در خصوص نقش زنان به همت هنرمندان رادیو نمایش تولید و برای ارائه آماده شد.

قربانی تاکید کرد: نگاه رادیو نمایش به دفاع مقدس ، نگاه تقویمی و مناسبتی نیست و این در حالی است که موضوع دفاع مقدس به صورت روزانه و مستمر در جدول پخش رادیو نمایش پوشش داده می شود ، علاوه بر آن نقش موثر زنان و بانوان در مقاطع قبل و بعد از انقلاب همواره مورد تأکید برنامه سازان و هنرمندان این مجموعه است . نقش زنان در دفاع مقدس و استمرار آن تا امروز که به بیان خاطرات همسران شهدای مدافع حرم می پردازیم بر هیچکس پوشیده نیست و امیدواریم بتوانیم با این آثار الگوی مناسبی به دختران جوان و نوجوان امروز ارائه دهیم.

وی افزود: امیدواریم با حمایت سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های مشارکت های زنان در دفاع مقدس ، تولیدات ما در زمینه کتاب های صوتی دفاع مقدس علاوه بر کشور عزیزمان در سایر کشورها معرفی و جهانی شود.

در ادامه این جلسه  زهرا کوهساری معاون فرهنگی سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران به هنر نیازمند است و ابزارهای هنری ماندگارترین ابزار ابلاغ پیام هستند تأکید کرد : هر فرهنگی که در قالب هنر ریخته شود ماندگاری بیشتری خواهد داشت ، برای همین ضرورت آن احساس شد که آثار سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس  از نسخه های مکتوب به کتاب های صوتی تبدیل شود که خوشبختانه با همکاری آقای قربانی مدیر کل هنرهای نمایشی و رادیو نمایش توانستیم همکاری مبنی بر تولید کتاب های صوتی که از سال گذشته آغاز شده را ادامه دهیم و امیدواریم که طرح محبوبه ها که در این خصوص و با توجه به میزان نقش زنان در دفاع مقدس مطرح شده است به نتیجه برسد.

در ادامه صادق زنگنه مدیر گروه فرهنگ و جامعه رادیو نمایش به بیان توضیحاتی در خصوص نحوه تولید کتاب های صوتی پرداخت و پس از آن سردار  امیر حمیدرضا گرامی ریاست سازمان ادبیات درباره اینکه ادبیات به کار برده در کتاب های صوتی می تواند تاثیر بسیار زیادی بر مخاطب بگذارد از زحمات هنرمندان رادیونمایش تقدیر کرد.

در این مراسم سردار هاشمی دانا معاون روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد ضمن اهمیت و ضرورت موضوع دفاع مقدس ، حماسه آفرینی ایرانیان درطول دفاع مقدس را دوران افتخار آمیزی برای ملت ایران و جهان اسلام دانست و افزود : یکی از راه های انتقال مفاهیمی چون خودباوری، فداکاری و ایثار در قالب انتشار کتاب های صوتی است که در رادیو نمایش تولید می شود چرا که حس خلاقیت و تحلیل را در ذهن مخاطب شکوفا می سازد.

در ادامه مریم مجتهدزاده،  رییس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس ، بهترین شیوه برای نشر فرهنگ دفاع مقدس برای انتقال به نسل جوان را تولید کتاب صوتی دانست که توسط رادیو نمایش صورت گرفته است .

وی افزود: ما با سازمان ها، مجموعه ها و دستگا ههای متنوعی تفاهمنامه داریم ولی اهتمامی که  رادیو نمایش در خصوص فرهنگ دفاع مقدس داشته است باعث شد تا نقش برجسته زمان را در پیدایش و استمرار فرهنگ دفاع مقدس به خوبی حس کنیم.

در بخشی از این مراسم، شهناز اشکیان معاون امور استان های سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس نیز با بیان خاطراتی از دوران جبهه و دفاع مقدس از زحمات رادیو نمایش در خصوص تولید کتاب های صوتی تشکر کرد.

در پایان با حضور مسوولان  سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس و مسوولان رادیو نمایش از ده کتاب صوتی در این حوزه رونمایی شد و ضمن بازدید از پخش رادیو نمایش و نیز ضبط نمایش جدید رادیویی به کارگردانی ایوب آقاخانی ، از هنرمندان اداره کل هنرهای نمایشی رادیو تقدیر شد .این مراسم با حضور مدیران و مسوولین در مزار شهدای گمنام واقع در میدان پانزده خرداد به پایان رسید.

 

انتهای پیام/

 

منبع : فارس
برچسب ها : کتاب
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .