چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸
مسئول گروه دانشجویی جهادی «سبحان»:
اصالت و درون مایه «روز دانشجو» در وجهه «استکبارستیزی» آن است
مسئول گروه دانشجویی جهادی «سبحان»، اصالت و درون مایه اصلی «روز دانشجو» را در ویژگی «استکبارستیزی» آن دانست و گفت: متأسفانه بسیاری از برنامه های گرامیداشت روز دانشجو به عنوان یک مراسم شاد تفریحی برگزار می شود.

 سید علی موسوی نژاد در گفتگو با خبرنگار قم فردا با اشاره به استکبار ستیزی بودن دانشجو، اظهار داشت: باید رویکرد «استکبارستیزی» در مراسمات روز دانشجو غالب باشد و اصالت این روز مهم خدشه دار نشود.

وی ادامه داد: یکی دیگر از آسیب های حوزه دانشجویی، مسئله آگاهی و بیداری دانشجویی است که نباید از آن کم شود.

مسئول گروه جهادی سبحان  گفت: دانشجویان از ابتدای انقلاب شکوهمند اسلامی، جایگاه والا و حساس خود را نشان داده و در بسیاری از تحولات، حضور موثر داشته اند؛ اگرچه امروزه از آن هیجانات ابتدای انقلاب خبری نیست و نقش دانشجو هم به همین دلیل کمتر شده است؛ اما نباید از نظر دور داشت که بیداری دانشجویی در همه حال باید وجود داشته باشد و نباید از بین برود.

وی ضمن آن که قشر دانشجو را به عنوان قشر خاص و تحلیلگر مسائل سیاسی و اجتماعی معرفی کرد بیان داشت: دانشجو باید بداند که مهم ترین شاخصه اش، لزوم بیداری وی در مسائل مهم کشور است و از این رو باید خود دانشجو نسبت به مسائل مختلف تحلیل داشته باشد.

موسوی نژاد همچنین به فعالیت های گروه دانشجویی جهادی سبحان هم اشاره کرد و گفت: دو سال است که این گروه جهادی آغاز به فعالیت کرده و در هر سال، دو اردوی جهادی را تدارک می بیند که البته اردوهای سال گذشته به دلیل زلزله کرمانشاه، به سه اردو افزایش پیدا کرد.

وی اضافه کرد: اکثر این اردوها با رویکرد سازندگی برگزار می شود؛ اما در اردوی اخیر شهریور ماه سال جاری موفق شدیم تا با حمایت دانشگاه، وجهه ای فرهنگی هم به اردو بدهیم و بسته های فرهنگی، لوازم التحریر و اسباب بازی نیز با خود به همراه ببریم و در بین کودکان، نوجوانان و جوانان استان کرمانشاه تقسیم کنیم.

این عضو فعال گروه های دانشجویی جهادی همچنین درباره برنامه های آینده گروه دانشجویی جهادی سبحان افزود: در نظر داریم تا علاوه بر این فعالیت ها، اردوهای جهادی کوتاه مدتی را هم برای مناطق محروم اطراف قم طرح ریزی و آن را اجرایی کنیم.

 

انتهای پیام/120

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .