چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸
مسئول قرارگاه شهید دیالمه بسیج دانشجویی دانشگاه قم:
دانشجو می‌تواند با مطالبه گری نظر مسئولان را تغییر دهد/ دانشجویان جایگاه حقیقی خود را فراموش نکنند
مسئول قرارگاه شهید دیالمه بسیج دانشجویی دانشگاه قم گفت: دانشجو می تواند تصمیم ساز شود و نظر مسئولین را در مسائل مختلف با انتقاد به موقع و همچنین با حضور به جا و ارائه پیشنهادات سازنده تغییر بدهد گرچه باید گفت این روزها دانشجویان جایگاه حقیقی خودشان را فراموش کردند.

 محسن کشاورز مسئول قرارگاه شهید دیالمه بسیج دانشجویی دانشگاه قم در گفتگو با خبرنگار قم فردا، اظهار داشت: رهبری درجایی فرمودند دانشجو تصمیم ساز است دانشجو مطالبه گر است، این به این معنا است که دانشجو می تواند تصمیم ساز شود  و نظر مسئولین را در مسائل مختلف با انتقاد به موقع و همچنین با حضور به جا و ارائه پیشنهادات سازنده تغییر بدهد گرچه باید گفت این روزها دانشجویان جایگاه حقیقی خودشان را فراموش کردند و مطالبات سطحی شده و گاها مطالبه ای مطرح نیست اما سابقاً حضور فعال دانشجویان در مسائل مختلف گواه کلام رهبر معظم انقلاب است.

وی گفت: در بازه پانزده ساله نهضت انقلاب  اسلامی حضور دانشجویان به صورت فعال و مستمر بود و می شود  گفت دانشجویان پیشتاز ایجاد نهضت اسلامی بودند ، با تجمعات ، پخش اعلامیه‌ها و برگزاری جلسات سخنرانی در دانشگاه با حضور شهید بهشتی و شهید مطهری و شهید باهنر و دیگر اشخاص نقش اساسی در تشکیل نهضت و انقلاب داشتند.

کشاورز تصریح کرد:  طبیعی و منطقی ترین و عاقلانه ترین راه دشمنان برای انحراف و ضربه زدن به انقلاب اسلامی ایران نفوذ در مراکز دانشگاهی است زیرا  دشمنان مشاهده کردند تأثیر حضور و فعالیت دانشجوها تشکیل انقلاب اسلامی بسیار زیاد است،  دشمنان بیشتر از داخلی ها  باور دارند که دانشجو تصمیم ساز است و می تواند تحرکات اجتماهی را هدایت کند.

فعال دانشجویی تأکید کرد: فضای دانشجویی این روزهای کشور مساعد نیست  گاهی ساعت‌ها باید وقت صرف کرد تا به یک دانشجو اثبات شود که تأثیرگذار است  و می تواند روی تصمیمات مسئولین کشور اثر مهمی بگذارد ، حقیقت این است که حتی اگر یک دانشجو بتواند یک مطالبه منطقی داشته باشد چه در بعد داخلی  و چه در بعد خارجی دنیا را متوجه خودش می کند.

وی تصریح کرد: دانشجوی انقلابی عدالت‌خواه است ، مطالبه گر است، سیاسی است اما سیاست زده نیست، با تقوا و مومن است، نقد می کند اما اهل توهین نیست.

فعال دانشجوی خاطرنشان کرد: از طرف مسئولان  باید در زمینه های مختلف  به دانشجو اعتماد این اعتماد از سو مسئولان مطلوب نبوده وگرنه دانشجوها در همه زمینه های علمی ، سیاسی و اقتصادی آماده به کار هستند با طرح ها و ایده های بسیار زیاد که می تواند بسیاری از مشکلات کشور را حل کند.

وی در پاسخ به این سؤال که نقش دانشجویان در فعالیت‌های جهادی چه قدر تأثیرگذار بوده؟ گفت: به لطف خدا زیاد و خوب بوده و به قدری این مسئله برای مقام معظم رهبری مهم است که هر سال در دیدار دانشجویان یک نماینده به عنوان نماینده گروه های جهادی به ارائه سخنرانی می پردازد، تقریباً می‌شود گفت حدود ۱۴۰۰ گروه جهادی دانشجویی به صورت فعال در مناطق محروم خدمت رسانی می‌کنند و  این مسیر همان مسیر حقیقی این انقلاب است که ان شاالله با قوت ادامه پیدا خواهد کرد.

 

انتهای پیام/170

 

برچسب ها : دانشجو , مطالبه گر
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .