چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸
رئیس سازمان بسیج حقوقدانان:
تشکیل 256 انجمن تخصصی به همت بسیج حقوقدانان/ پیگیری حقوق مردم را وظیفه خودمان می‌دانیم
رئیس سازمان بسیج حقوقدانان اعلام کرد: در طرح اعتلای حقوقدانان، 256 انجمن تخصصی و جهادی را در سطح کشور تعریف کرده ایم و فعالیت رسمی آن از سال آینده آغاز خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، صبح امروز دوره تکمیلی حقوقدانان تراز انقلاب اسلامی به همت سازمان بسیج حقوقدانان در مجتمع یاوران مهدی (عج) برگزار شد.

در ابتدای این مراسم مهدی بهرامیان رئیس سازمان بسیج حقوقدانان به نقش شهید بهشتی در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی اشاره کرد و بیان داشت: شهید سید محمد بهشتی همواره به تشکل و سازماندهی نیروها توجه خاصی داشتند و تلاش های موثری در راستای ریل‌گذاری برای نظام جمهوری اسلامی و تدوین قانون اساسی کشور انجام دادند.

بهرامیان ادامه داد: به اعتقاد شهید بهشتی، نظام اسلامی می بایست فضایی را ایجاد کند که منجر به رشد معنوی و تعالی الهی انسان ها شود؛ در منظومه فکری امام خمینی (ره) مقام معظم رهبری نیز نظام اسلامی باید به تمدن اسلامی منتهی شود و هدف از ایجاد تمدن اسلامی رشد اخلاقی افراد جامعه است.

رئیس سازمان بسیج حقوقدانان به ویژگی های مردمی مقام معظم رهبری اشاره کرد و اظهار داشت: رهبر انقلاب در تمام دوران رهبری و قبل از آن از جنس مردم بوده اند و با همین روحیات مردمی و بسیجی انقلاب را به جلو برده اند.

وی افزود: انقلاب اسلامی در سالهای گذشته موفقیت های چشمگیری در عرصه های مختلف داشته است اما باید این نکته را مد نظر داشت که ما فعلا در اول مسیر قرار داریم و هنوز راه زیادی تا رسیدن به قله تعالی وجود دارد.

بهرامیان در ادامه به مبانی فکری و مشی عملی امام خمینی (ره) اشاره کرد و بیان کرد: امام از ابتدای انقلاب مدیریت کشور را متوقف به مشارکت عمومی مردم می دانست و از منظر ایشان بهترین نماد مشارکت عمومی "بسیج" بوده است.

وی برخی از خدمات بسیج از ابتدای شکل گیری نظام جمهوری اسلامی و دوران دفاع مقدس را مورد اشاره قرار داد و بیان داشت: بعد از پیروزی انقلاب بسیج در همه اقشار سازماندهی شد و گام های مهمی در راستای تقویت و کارآمدسازی نظام جمهوری اسلامی توسط بسیج برداشته شد.

رئیس سازمان بسیج حقوقدانان همچنین به نقش و اهمیت بسیج حقوقدانان اشاره کرد و عنوان کرد: بسیج حقوقدانان و مجموعه قضات، وکلا و کارشناسانی که در این سازمان حضور دارند همواره تلاش می کنند که در جهت دفاع از حقوق مردم گام بردارند؛ از طرفی مجموعه بسیج حقوقدانان مشروعیت بخشی به قانون اساسی و مطالبه گری در ارتباط با قوانین داخلی و معاهدات بین المللی را وظیفه خود می داند و در این حوزه نیز فعال است.

بهرامیان افزود: مهمترین رسالت پیامبران در طول تاریخ تحقق عدالت و مبارزه با ظلم و فساد بوده است، بر همین اساس سازوکارهای مبارزه با ظلم در درجه اهمیت بالایی قرار دارد؛ در حال حاضر 800 هزار حقوقدان در کشور وجود دارد و 45 هزار نفر عضو بسیج حقوقدانان هستند.

رئیس سازمان بسیج حقوقدانان همچنین اعلام کرد: کادرسازی برای تربیت حقوقدانان تراز انقلاب اسلامی از همین جا آغاز خواند شد، در طرح اعتلای حقوقدانان 256 انجمن را در کل کشور تعریف کرده ایم و فعالیت رسمی آن از سال آینده آغاز خواهد شد.

 

انتهای پیام/ 130

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .