چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸
معاون پژوهش مرکز آموزش های کاربردی و مهارتی حوزه خبر داد:
فعالیت 23کارگروه و کمیته در مرکز / راه اندازی بخش تربیت مشاوره در آینده
معاون پژوهش مرکز آموزش های کاربردی و مهارتی حوزه با اشاره به اینکه به زودی درمرکز بخش تربیت مشاوره راه اندازی خواهد شد، گفت: در حال حاضر 23 کارگروه و کمیته در موضوعات قرآنی، تبلیغی، تهذیبی، آموزشی، پژوهشی، هنر و رسانه، بهداشت و سلامت و مدیریت و... در این مرکز مشغول به فعالیت هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، حجت الاسلام طهماسبی صبح امروز در نشست خبری فعالیت های مرکز آموزش های کاربردی و مهارتی حوزه های علمیه، با اشاره به اینکه علم در دو بخش دانشی و مهارتی قرار دارد، اظهار داشت: بخش مهارت علم از بخش دانشی اهمیت بالاتر و بیشتری دارد.

وی ادامه داد: در شهریور ماه سال 1396 به دستور آیت الله اعرافی مجموعه مرکز آموزش های کاربردی و مهارتی با شعار عمل برای رضای خدا و هدیه به حضرت زهرا(س)شروع به کار کرد و تا به امروز فعالیت های بسیاری داشته است.

معاون پژوهش مرکز آموزش های کاربردی و مهارتی حوزه با اشاره به اینکه در ابتدا سرفصل های مهارتی تعیین شد، گفت: این  سرفصل های مهارتی برای سطوح چهارگانه حوزه های علمیه از برنامه های ابتدایی این مرکز بوده که دنبال شده است.

وی بیان داشت: سرفصل های پژوهشی نیز برای مقاطع مقدماتی، تکمیلی، تربیت مربی و تربیت مدرس تدوین شده تا بتوانیم خروجی های مناسبی داشته باشیم البته در این سرفصل ها زیرفصل ها، نحوه ارزشیابی، نیازها، شرایط استاد، متون اصلی و فرعی کلاس و... مشخص می شود.

طهماسبی با اشاره به اینکه مهارت های قرآنی در شش محور مختلف آماده شده است، ابراز داشت: بخشی از سرفصل های تدوین شده در این مرکز بر اساس نیازهای امروز جامعه بوده که مدیریت فرهنگی، مدیریت مسجد، مدیریت امامزاده ها، امداد فرهنگی و ... از جمله این سرفصل ها بوده است.

وی اضافه کرد: برای مدعیان دروغین مهدویت، عرفان های کاذب و ... سرفصل های خوبی نوشته شده تا طلاب بتوانند به صورت مسلح، پاسخگوی این مباحث باشند.

معاون پژوهش مرکز آموزش های کاربردی و مهارتی حوزه بااشاره به اینکه مرکز تربیت مدرس و مربی را در دستور کار دارد، گفت: در حال حاضر 23 کارگروه و کمیته در موضوعات قرآنی، تبلیغی، تهذیبی، آموزشی، پژوهشی، هنر و رسانه، بهداشت و سلامت و مدیریت و... در این مرکز مشغول به فعالیت هستند.

وی اضافه کرد: تا به امروز بیش از یک هزار ساعت در حوزه قرآنی کار شده است که تجوید، مهارت بیان تفسیر، روش تبلیغ قرآن محور، علوم قرآنی از جمله سرفصل های آن بوده است.

حجت الاسلام طهماسبی بیان داشت: تدوین سرفصل هایی برای هدایت تحصیلی طلاب سطح دو در 10 محور از دیگر برنامه های مرکز آموزش های کاربردی است که قابل ارائه می باشد.

وی اظهار داشت: راه اندازی بخش تربیت مشاور برای طلاب مبلغ برای پاسخگویی بهتر به مردم و جامعه از دیگر کارها بوده که سرفصل های آن نوشته شده و به زودی کلاس های آن را برگزار خواهیم کرد.

انتهای پیام/160

 

برچسب ها : پژوهش ,
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .