چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸
حاجی دلیگانی:
بررسی استیضاح وزیر امور خارجه در کمیسیون امنیت ملی/ ایرادات CFT قابل اصلاح نیست
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس عنوان کرد: طرح استیضاح وزیر خارجه هفته گذشته با امضای تعدادی از نمایندگان به هیئت رئیسه مجلس تحویل داده شد و فعلا در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در حال بررسی است.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفتگو با خبرنگار  قم فردا، به مباحث مطرح شده در جلسه امروز مجلس اشاره کرد و بیان داشت: طرح اصلاح لایحه بودجه سال 97 امروز در صحن علنی مجلس مورد بحث قرار گرفت و لایحه بودجه سال 98 نیز طی روزهای آینده به مجلس تقدیم خواهد شد.

عضوکمیسیون برنامه و بودجه مجلس همچنین به میزان تحقق لایحه بودجه سال 97 اشاره کرد و اظهار داشت: لایحه بودجه سال 97 هنوز به طور کامل مورد بررسی قرار نگرفته است اما بررسی های انجام شده در کمیته اقتصادی کمیسیون برنامه و بودجه حاکی از آن است که میزان تحقق و پیشرفت لایحه بودجه در سال 97 وضعیت مطلوبی ندارد، تا جایی که برخی از تبصره های لایحه بودجه بین 10 تا 15 درصد محقق شده است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس ایرادات شورای نگهبان طرح الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون تامین مالی تروریسم را مورد اشاره قرار داد و بیان داشت: ایرادات شورای نگهبان به لایحه CFT امروز در دستور کار جلسه قرار داشت ولی فرصت بررسی آن فراهم نشد.

حاجی دلیگانی در پاسخ به این سوال که آیا ایرادات شورای نگهبان به طرح الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به لایحه تامین مالی تروریسم در کمیسیون های مجلس مورد بررسی قرار گرفته است یا نه، گفت: ایرادات شورای نگهبان به این لایحه بررسی شده اما مسئله این است که ایرادات مطرح شده با اصل محتوای کنوانسیون در تضاد است و در این صورت امکان اصلاح آن وجود ندارد.

نماینده مردم شاهین شهر،میمه و برخوار درمجلس همچنین به طرح استیضاح وزیر امور خارجه اشاره کرد و گفت: "استیضاح" حق نمایندگان مجلس و اهرمی برای کنترل دولت است، طرح استیضاح وزیر خارجه نیز در همین راستا با امضای تعدادی از نمایندگان به هیئت رئیسه مجلس تحویل داده شد و فعلا در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در حال بررسی است.

وی همچنین به راه برون رفت از معضلاتی همچون رکود، تورم و بی‌ثباتی ارزی اشاره کرد و بیان داشت: دولت باید از بدنه کارشناسی خود بهره ببرد و برای کاهش فشار اقتصادی برنامه ریزی کند و چنانچه دولت توان یافتن راه برون رفت از مشکلات را ندارد باید این موضوعات در مرکز پژوهش های مجلس مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد و چاره ای برای حل آن اندیشیده شود.

 

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .