چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی در گفتگو با قم فردا :
مجلس نتوانسته جایگاه اصلی خودش را پیداکند
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان این که مجلس باید در همه حال یاری رسان مردم باشد، گفت: در کشور ما مجلس نتوانسته جایگاه اصلی خودش را پیداکند.

حسینعلی شهریاری در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، ضمن تبریک روز مجلس به ملت و نمایندگان مردم در بهارستان ، اظهار داشت: باید به این مهم اعتراف کنم که در این سال ها مجلس نتوانسته به وظایف ذاتی خودش عمل کند.
وی هدف مجلس در جمهوری اسلامی ایران را مهم و حیاتی عنوان کرد و ابراز داشت: امام خمینی (ره)در همان آغاز انقلاب فرمودند که مجلس در راس امور است که این خود نشان دهنده اهمیت مجلس در جمهوری اسلامی ایران است.
شهریاری به عملکرد ضعیف مجلس در سال های اخیر اشاره کرد و بیان داشت: اگر مجلس به وظیفه ذاتی خودش عمل می کرد باید وضعیت کشور بهتر از الان بود.
وی تشکیل سازمان های مختلف را یکی از عوامل تضعیف مجلس برشمرد و گفت: البته تشکیلات و سازمان هایی که تشکیل می شود مانند شورای عالی فضای مجازی یا مجمع تشخیص مصلحت نظام که یک کمیته از آن برای مجلس تعیین تکلیف می کند موجب تضعیف این نهاد قانون گذار می شودکه برای نظام خوشایند نیست.
نماینده مردم زاهدان در مجلس با انتقاد از جایگاه کنونی مجلس در کشور تصریح کرد: جایگاه واقعی مجلس در کشور واقعی نیست و درواقع مجلس نتوانسته جایگاه اصلی خودش را پیداکند.
وی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی به فرموده امام خمینی(ره) باید در راس امور باشد و در صورت تحقق این موضوع می توان گفت آن زمان مجلس می تواند به اهداف مدنظر انقلاب و رهبری برسد.

 

انتهای پیام/110

 

برچسب ها : مجلس , روز مجلس
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .