چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸
تولیدکننده نرم افزارهای فرهنگی خبر داد؛
تولید اپلیکیشن های «درس یار» و «قرآن یار» بر اساس سیاست های اقتصادی مقاومتی/ قلم هوشمند «نهج البلاغه» و «مفاتیح الجنان» در راه است
یک کارشناس مدیریت فرهنگی از تولید اپلیکیشن و نرم افزارهای «درس یار» و «قرآن یار» بر اساس سیاست های اقتصاد مقاومتی و استقبال مردم، خانواده ها و دانش آموزان از این محصولات خبر داد و گفت: فعالیت در این عرصه مهم را با تولید قلم هوشمند نهج البلاغه و مفاتیح الجنان ادامه خواهیم داد.

 مصطفی دشتی در گفتگو با خبرنگار قم فردا ضمن بیان  مطلب فوق، از فعالیت دو سال اخیر خود در فضای شتاب دهنده ها و استارت آپ ها گفت و بیان داشت: اپلیکیشن و نرم افزارهای «درس یار» و «قرآن یار» با حمایت مادی و معنوی مجموعه بسیج به سرانجام رسیده و البته در این فعالیت، از ظرفیت موسسات دانش بنیان هم استفاده شده است.

این فعال فرهنگی در عین حال توضیحاتی هم درباره این دو محصول ارائه داد و بیان داشت: این دو نرم افزار این امکان را به وجود می آورند که تلفن همراه مخاطب، مانند قلم هوشمند عمل کند تا بتوان محتوای قرآن کریم و همچنین کتاب های درسی ریاضیات، علوم تجربی و همچنین قرآن شش سال نخست تحصیلی را برای مخاطبان توضیح داد؛ امری که با استقبال بسیار خوب از سوی مخاطبان نیز همراه بوده است.

وی ادامه داد: ما درباره قرآن کریم شاهد تسخیر بازار توسط قلم های هوشمند چینی بودیم که ارز را از کشور خارج می کرد؛ لذا بر آن شدیم تا با تولید یک قلم هوشمند ملی، محصولی ایرانی را به بازار عرضه کنیم که بتواند علاوه بر تلاوت هر صفحه از قرآن برای مخاطب، ترجمه آن را هم بر اساس ترجمه آیت الله مکارم شیرازی در دسترس قرار دهد.

مصطفی دشتی، طراحی اپلیکیشن «درس یار» را برای مقاطع اول و دوم متوسطه و همچنین اضافه کردن بخش تلاوت از قاریان مشهور و همچنین ترجمه های انگلیسی، فرانسوی، اردو، چینی و کُره ای را به اپلیکیشن «قرآن یار»، مراحل بعدی و تکمیلی این فعالیت دانست و گفت: چنین برنامه ریزی شده است که این دو اپلیکیشن، فازهای تکاملی خود را با ارتقای کیفیت و همچنین اضافه شدن بخش های جدید طی کنند.

این کارشناس مدیریت فرهنگی در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار ما درباره توصیه های لازم به خلاقان فعال در عرصه استارت آپ و شتاب دهنده ها، از آنان خواست تا هجمه فرهنگی دشمن را در این عرصه جدی بگیرند و توان خود را برای تولید آثار فرهنگی متناسب با فرهنگ اسلامی ایرانی بویژه در زمینه نرم افزارهای تلفن همراه متمرکز سازند تا از این راه بتوان تأثیر نسبتا کاملی بر افکار عمومی گذارد.

دشتی در عین حال مطالبه خود و فعالان این عرصه را از مسئولان اینچنین توضیح داد: مطالبه ما از مسئولان این است که پشتیبانی و حمایت مادی و معنوی خود را از این طرح ها، بویژه پشتیبانی معنوی تداوم دهند. همچنین از رسانه ها نیز انتظار می رود تا با پرداختن به این موضوعات و معرفی آن ها به اقشار مختلف جامعه، به گسترش و توسعه این خدمت رسانی و فرهنگسازی کمک کنند.

 

انتهای پیام/120

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .