چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸
عضو فراکسیون اهل سنت مجلس در گفتگو با قم فردا:
راه مدافعان حرم راه وحدت مسلمانان است/امنیت امروز کشور در سایه وحدت حفظ می شود
عضو فراکسیون اهل سنت مجلس با اشاره به اینکه امنیت امروز کشور در سایه وحدت حفظ خواهد شد، گفت: مدافعان حرم از جان خود برای ایران و اسلام گذشتند و در این راه شهید شدند راه مدافعان حرم نشان می دهد که در ایران همگرایی،همدلی و وحدت داریم که این نوع وحدت در هیچ کجای دنیا وجود ندارد.

 شهرام کوسه غراوی  با تبریک هفته وحدت و میلاد پیامبر اسلام(ص) در گفتگو با خبرنگار قم فردا  اظهار داشت: در سایه وحدت است که انقلاب اسلامی پایدار مانده و استمرار پیدا کرده است همه اقوام و مذاهب مختلف در ایران اسلامی در کنار هم با صلح زندگی می کنند این امنیتی که در کشور وجود دارد به پاس همین وحدت است.

وی بیان داشت: وحدت اتفاق بسیار خوبی است که در کشور رخ‌داده و در سایه آن شاهد بالندگی در بسیاری از زمینه ها در کشور شده است، اوج امنیت را در کشور شاهد هستیم که در سایه همین وحدت است.

عضو فراکسیون اهل سنت مجلس بیان داشت: وحدتی که در کشور جاری است در انتخابات هم بروز پیداکرده است در زمان برگزاری انتخابات مردم فارغ از اقوام و مذهب ها به یک وحدت و همگرایی خاصی رسیدند و در این چهل سال انقلاب در حال تقویت و رشد است که همه این‌ها به خاطر وحدت است.

وی خاطر نشان کرد: امنیتی که در کشور وجود دارد در اثر مستقیم وحدت است، باید در کشور بین گروه ها و مذاهب مختلف نقاط مشترک را تقویت کنیم نقاطی را که باعث تضاد می شود لزومی ندارد مطرح شود زیرا نقاط قوت بسیار زیادی داریم بین اهل سنت و اهل تشییع نقاط قوت زیادی داریم که همین نقاط مشترک باعث شده در کنار هم با آرامش زندگی می کنیم برای هم انرژی می‌گذریم و فداکاری می کنیم.

غراوی بیان داشت: همه این دستاوردها در سایه نظام جمهوری اسلامی ایران و در سایه رهبری مقام معظم رهبری است که این اتفاقات رخ می دهد.

عضو فراکسیون اهل سنت مجلس افزود: آن‌هایی که از این وحدت ضرر می کند به دنبال تفرقه هستند تا منافع آن‌ها در سایه این تفرقه تأمین شود ازجمله استکبار جهانی در رأس آن آمریکا و ایادی آمریکا که عربستان است عربستانی که نه عقل دارد و نه تفکر می‌کند به جای اینکه با کشورهای اسلامی هم گرا باشد هر روز یک کشور اسلامی مانند یمن را بمباران می کند و مرم بی گناه و بی دفاع یمن را به خاک و خون می‌کشد و شهید می کند.

وی تأکید کرد: با حمایت عربستان تروریست‌ها به نام اسلام در عراق و سوریه و افغانستان به کشتار مردم می‌پردازند که از نظر ما این‌هایی که نام خود را مسلمان می‌گذارند مسلمان نیستند داعش مسلمان نیست و بویی از اسلام نبرده بلکه بویی از انسانیت هم  نبرده است کسی که انسان است نمی تواند به حیوان آزار برساند اما این‌ها به نام اسلام به راحتی قتل عام انجام می دهند و به اسم مسلمانی انسان ها را گردن می زنند.

غراوی گفت: دشمنان با تقویت این گروه های افراطی کارهایی را که استکبار، اسرائیل، آمریکا و انگلیس می خواهد را دنبال می کنند تا با افراطی گری تفرقه بیندازد.

عضو فراکسیون اهل سنت مجلس تصریح کرد: اما ایران اسلامی همواره هم مدافع مسلمانان و هم مدافع مستضعفین دنیا بوده است و سعی کرده فارغ از همه مسائل حامی مظلومین باشد، مدافعان حرم سال‌هاست جان خودش را با ایران اسلامی و اسلام گذاشتند و در این راه شهید شدند راه مدافعان حرم نشان می دهد که در ایران همگرایی،همدلی و وحدت داریم که این نوع وحدت در هیچ کجای دنیا وجود ندارد.

وی افزود: خوشبختانه در استان گلستان و حوزه انتخابی من که هم اهل تسنن هستند و هم اهل تشییع وحدتی که بین این دو مذهب وجود دارد مسئله‌ای فراتر از وحدت وجود دارد هیچ‌وقت در این شهر صحبت از اینکه من اهل تسنن هستم و یا اهل تشییع هستم وجود ندارد، مسئولان و نمایندگان به‌عنوان فردی که زیر سایه جمهوری اسلامی ایران زندگی می کند با تمام توان و قوا به دنبال مشکلات هستند.

عضو فراکسیون اهل سنت مجلس بیان داشت: تبیین موضوعات بسیار مهم است، باید مشترکات بیشتر بیان شود ، در فضای رسانه ملی و در فضای مجازی باید نقاط مشترک مدام بیان شود اندیشمندان جهان اسلام در حوزه های مختلف نقاط مشترک را تبیین کنند زیرا بیان این ها باعث افزایش اتحاد می شود تا بتوانیم آن هدفی که نظام جمهوری اسلامی به دنبال آن است محقق کنیم.

 

انتهای پیام/170

 

برچسب ها : هفته وحدت , تشییع , تسنن
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .