چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸
آیت الله اعرافی:
امروز امت اسلام تشنه وحدت و همبستگی است/قدرت آهنین اسرائیل در برابر موشک‌های مقاومت عاجز شده است
امام جمعه قم با اشاره به اینکه مسئولان باید درد و رنج ملت را چشیده و برای معالجه آن تلاش کنند، گفت:امروز بیش از هر زمانی امت اسلام تشنه وحدت و همبستگی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  آیت الله علیرضا اعرافی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در مصلای قدس برگزار شد با تبریک فرارسیدن هفته وحدت با اشاره به تجلی پیامبر در سه آینه ، اظهار داشت:  نخستین آینه پیامبر(ص) قرآن کریم است؛ در قرآن کریم از رسول خدا به عنوان اسوه حسنه یاد شده و ویژگی‌های پیامبر در قرآن ذکر شده و رسول گرامی اسلام تجسم قرآن است.

وی ادامه داد: انوار پر درخشش رسول خدا در قرآن خلاصه می‌شود؛ پیامبر(ص) قرآن مجسم بود و در همه صفات و اوصاف، قرآن در پیامبر تجلی کرده بود.

امام جمعه قم  با اشاره به اینکه هزاران حدیث قدسی و روایات آینه دیگری است که رسول گرامی اسلام را تفسیر می‌کند، افزود: سخنان زیبا و معارف بلندی که در حدیث نبوی تجلی کرده آینه دیگری است که عظمت و بلندای فکر و معرفت پیامبر(ص) در آن آشکار می‌شود.

وی  سومین آینه تجلی پیامبر(ص) را سنت علمی و سیره رفتاری ایشان دانست و گفت: انبوه روایات و داستان‌های تاریخی درباره سیره پیامبر(ص) خیره کننده است و گزارش‌های تاریخی از اوصاف و رفتار ایشان بی‌نظیر است.

 
آیت الله اعرافی با اشاره به اینکه سیره پیامبر گرامی اسلام منظومه‌ای کامل است، بیان داشت: امت اسلام باید امروز به این کهکشان بی‌پایان تاسی کند و پیامبر(ص) قهرمان تمدن سازی نوین بود و ایشان با فکر و اندیشه خود، تلاش بی‌پایان و اخلاق جذاب عالم را دگرگون کرده و جهان را از تاریکی به نور هدایت کرد.

وی  با اشاره به اینکه نخستین نماز جمعه بعد از تاسیس حکومت اسلامی در مدینه و به امامت پیامبر در 16 ربیع الاول اقامه شد، افزود: در همان ماه‌های نخستین هجرت به مدینه، پیامبر(ص) مسجد بر پا کرد و نماز جمعه را به مثابه یک عبادت بزرگ سیاسی عبادی برگزار کرد.

امروز بیش از هر زمانی امت اسلام تشنه وحدت و همبستگی است

مدیر حوزه‌های علمیه با بیان اینکه امروز بیش از هر زمانی امت اسلام تشنه وحدت و همبستگی است، اضافه کرد: دشمنان از تفرق و پراکندگی بهره‌ها می‌برند؛ با اختلاف بی پایه و اساس ما در کشورهای اسلامی دشمنان مثل گرگ به جان امت اسلام افتاده و منابع را به غارت برده، بازارها را تصرف کرده و سرزمین های اسلامی از جمله مسجد الاقصی را اشغال کرده‌اند.

وی اضافه کرد: امت اسلام همه چیز برای عظمت و تمدن سازی دارد ولی میکروب‌های اختلاف فرقه و مذهبی به جان ما افتاده است؛ پیام میلاد پیامبر خدا(ص)، پیام هفته وحدت و پیام انقلاب اسلامی و شهیدان بازگشت به وحدت است.

وی گفت: باید افکار تکفیری را کنار گذاشته و بر اصول مشترک تاکید کرده و آداب همزیستی اسلامی بر ما حاکم شود؛ البته این به معنای دست کشیدن از وجوه اساسی مذهب نیست.

 
فرهنگ بسیجی در دستگا‌ه‌ها تجلی یابد

امام جمعه قم  در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک فرارسیدن هفته بسیج تاکید کرد: بسیج زمانی در دفاع مقدس تجلی یافت و در عرصه‌های دیگر تاثیرگذاری چشمگیر داشت و اصل مهم حفظ روح و فرهنگ بسیجی است و باید این فرهنگ در دستگاه‌های اداری و مسؤولان تجلی پیدا کند.

وی به چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی اشاره کرد و یادآور شد: تلاش بسیار سنگینی از ناحیه دشمنان انجام شده و آنها می‌خواهند در سال جاری امت اسلامی و ملت ایران را در این مسیر خسته کنند.
تطهیر رژیم ستم شاهی از اهداف دشمن است

وی تطهیر رژیم ستم شاهی را از جمله اهداف آنها دانست و گفت: از سوی دیگر تلاش می‌کنند که خدمات و دستاوردهای نظام و انقلاب اسلامی نادیده گرفته شود؛ نمی‌گوییم اشکال نیست ولی در بسیاری از شاخص‌ها کشور ما جایگاه بسیار مهمی دارد.

مسؤولان باید درد و رنج ملت را چشیده و برای معالجه آن تلاش کنند

امام جمعه قم راه مقابله با این توطئه‌ها را پیشگامی مبارزه با فساد و تبعیض دانست و افزود: مسؤولان باید درد و رنج ملت را چشیده و برای معالجه آن تلاش کنند.

قدرت آهنین اسرائیل در برابر موشک‌های مقاومت در غزه عاجز شده است

وی به پیروزی‌های اخیر فلسطین اشاره کرد و اضافه کرد: در فاصله یکی دو روز قدرت آهنین اسرائیل در برابر موشک‌های مقاومت در غزه عاجز شد و عقب نشست، غاصبان سرزمین فلسطین بدانند که یا باید تسلیم قانون و منطق شوند و یا هجمه مقاومت نسبت به آنها تداوم یافته و قبل از ربع قرن نابودی رژیم رقم خواهد خورد.

 
اروپا بداند صبر ایران حدی دارد

اعرافی به یاوه سرایی‌های زنجیره‌ای ترامپ اشاره کرد و گفت: او از بن سلمان که در عالم رسوا شده دفاع کرده و از ظلم نسبت به یمن دفاع می‌کند؛ آمریکا عهدشکن و خونخواری است که از پنجه‌های آنها در سراسر عالم خون می‌چکد.

وی تصریح کرد: ایران بر روی برجام استوار مانده است ولی این مسئله حدی دارد؛ اروپایی‌ها ماه‌ها رفت و آمد کرده و تحریم‌ها رفع نشده است، مسؤولان باید با حکمت و شجاعت مقابل این هجمه بایستند. اروپایی‌ها باید مقابل آمریکا بایستند و بدانند صبر ما نیز حدی دارد.

 

انتهای پیام/160

 

برچسب ها : نماز جمعه
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .