دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸
غرفه داران نمایشگاه صنایع‌دستی و سوغات اقوام ایرانی در گفتگو با قم فردا:
انتقال فرهنگ ها در این نوع نمایشگاه ها/مناسب ترین راه برای ایجاد بازار کار
نمایشگاه صنایع‌دستی و سوغات اقوام ایرانی در قم در حال برگزاری است که غرفه داران این نمایشگاه انتقال فرهنگ ها و رسم و رسوم قوم های مختلف کشور را از مزیت های این نوع نمایشگاه ها دانستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،نمایشگاه صنایع‌دستی و سوغات اقوام ایرانی در قم در حال برگزاری است در این نمایشگاه سوغات و صنایع دستی استان‌ها و شهرستان های مختلف برای خرید به نمایش درآمده است.

در این نمایشگاه انواع محصولات و سوغات و صنایع دستی  مناطق مختلف کشور ازجمله چاقو، سفال میناکاری شده ، عسل، نان‌های سنتی ،لباس‌های محلی و  ... به نمایش و فروش گذاشته شده است

 در خصوص این نمایشگاه محمدی غرفه دار استان  بندرعباس در گفتگو با خبرنگار قم فردا اظهار داشت: دو روز است برای حضور در نمایشگاه به قم آمده‌ایم، محصولات استان هرمزگان انواع خرما است که در نمایشگاه ارائه می دهیم استقبال مردم قم بسیار خوب بوده است،  برگزاری چنین نمایشگاه هایی بسیار مفید است  و باعث می شود اقوام مختلف صنایع دستی و تولیدات منطقه خود را به نمایش دیگر شهرها بگذارند البته مهمان‌نوازی مردم قم هم بسیار عالی بود.

 

فضلی غرفه دار استان زنجان نیز اظهار داشت: در نمایشگاه صنایع دستی قم سوغات اصلی زنجان برای فروش به نمایشگاه آورده‌ایم استقبال قمی ها رضایت بخش بوده، از چنین نمایشگاه هایی باید از طرف دولت حمایت شود اینکه سوغات و صنایع دستی همه استان ها در یک شهر جمع شود خیلی عالی است مردم می توانند به راحتی با فرهنگ و تولیدات مناطق مختلف آشنا شود.


محمدی غرفه داری از استان آذربایجان شرقی نیز گفت: خوراکی های تولید شده استان آذربایجان شرقی را در نمایشگاه اقوام ایرانی در استان قم را به نمایش و فروش گذاشته ایم که مردم استقبال خوبی داشتند و فروش خوبی داشتیم که این نوع نمایشگاه ها کمک بزرگی به تولید کنندگان است..

رضایی غرفه دار اصفهانی با تأکید بر اهمیت ارائه محصولات تولید داخلی اظهار داشت: سه روز است در قم حضور داریم، استقبال مردم نسبت به آنچه تصور می کردم بالاتر بود.

وی گفت: نزدیک به 12 سال است در انواع نمایشگاه هایی که در سراسر کشور برگزار می شود شرکت می کنم، استقبال مردم از این گونه نمایشگاه ها زیاد است و من همیشه راغب هستم محصولات تولیدی را در این نمایشگاه ها ارائه دهم.

رضایی  بیان داشت:  این نمایشگاه باعث می شود مردم با فرهنگ و محصولات اقوام مختلف آشنا شوند که باعث انتقال فرهنگ می شود من شخصاً در این نمایشگاه‌ها متوجه شدم نوع لباس پوشیدن و فرهنگ هر بخش از کشور چگونه است

احمدیان غرفه دار شهرستان ساوه در گفتگو با خبرنگار ما بیان داشت:این اتفاق خیلی خوب است که چنین نمایشگاهی برگزارشده است متأسفانه در ساوه نمایشگاه این چنینی وجود ندارد من در استان های مختلفی برای ارائه محصولات حضور پیدا کردیم این نمایشگاه ها بسیار مفید است.

پاک‌بین غرفه دار از شهرستان نهاوند نیز اظهار داشت: پنج روز است در قم حضور داریم، تبلیغات در سطح شهر قم در محل‌های خاص نصب نشده بود بنرهای نمایشگاه باید در محل‌های پررفت‌وآمد  نصب می‌شد.

وی بیان داشت: اینکه مردم با محصولات شهرستان‌های مختلف آشنا می‌شود که این محصولات می‌تواند خوراکی، پوشاک و صنایع‌دستی باشد که  نوعی انتقال فرهنگ است که کار بسیار  ارزشمندی است