سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:
معرفت و اخلاق نبوی عاملی برای پیشرفت در جامعه است
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه رفتارهای جناحی و حزبی افراد را از معرفت و اخلاق نبوی دور می کند و مانع انتقال آن به دیگران می شود، گفت: معرفت و اخلاق نبوی عاملی برای پیشرفت در جامعه است.

 آیت الله ابوالقاسم علیدوست در گفتگو با خبرنگار قم فردا با اشاره به سیره و رفتار پیامبر(ص)، اظهار داشت: سیره و رفتار پیامبر خاتم(ص) رفتاری جامع، جهانی و جاودانه بود.

وی ادامه داد: رفتار و سیره پیامبر(ص) جامع بود چون پیامبر برای همه شئون ما رفتار، پیام و سیره داشته است؛ جهانی بود چون رفتار پیامبر(ص) فرامکانی بود و اختصاص به مکان خاصی نداشت و جاودان بود چون پیامبر خاتم بود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه ، پیامبر(ص) به نوعی رفتار کرد و سیره ای باقی گذاشت که برای تمام زمان ها باشد، گفت: باید به محتوای پیام ها و سیره پیامبر(ص) بیشتر توجه و عمل شود تا معرفت نسبت به آن پیدا کنیم.

وی عنوان داشت: باید نسبت به پیام پیامبر(ص) معرفت داشته باشیم چرا که معرفت می تواند عمل بیاورد.

آیت الله علیدوست اضافه کرد: در کنار معرفت باید اخلاق را در نظر داشته باشیم چرا که کم نداریم انسان هایی که به جنس پیام پیامبر(ص) معرفت دارند اما منافع حزبی، جناحی، شخصی و روزمره نمی گذارد که به این پیام عمل و به دیگران منتقل کنند.

وی افزود: این افراد در واقع بعضی از نهادها و برخی عناوین را دست می گیرند و با آن‌ها زندگی می کنند بدون اینکه مصلحت کشور ، مردم ، نظام و انقلاب را در نظر بگیرند.

این استاد حوزه با اشاره به اینکه دو مسئله معرفت و اخلاق می تواند تعلیم کننده باشد، خاطر نشان شد: تا این دو مسئله  فراگیر و همگانی نشود ممکن است نام پیامبر(ص) را هم بسیار بشنویم و بعضی ها هم خوب شعار بدهند ولی در عمل فاصله بسیار داریم و آنچه در حال حاضر انسان احساس می شود متاسفانه فاصله بسیار است.

انتهای پیام/160

 

برچسب ها : شهادت , انقلاب
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .