يكشنبه ۳۰ دي ۱۳۹۷
در نشست تشکل‌های دانشجویی قم مطرح شد؛
مسئولان دولتی در برابر آمریکا، مواضع روشن و صریح بگیرند/ وظیفه جوانان این است که افول آمریکا را تبیین کنند
مسئولان تشکل‌های دانشجویی استان قم بابیان این‌که وظیفه جوانان تبیین افول آمریکا است، تصریح کردند: مسئولان دولتی در برابر آمریکا، مواضع روشن و صریح بگیرند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، صبح امروز نشست خبری تشکل‌های دانشجویی استان قم با حضور مسئولان تشکل های دانشجویی دانشگاه‌های قم و برخی از نمایندگان انجمن‌های اسلامی در محل سازمان بسیج دانشجویی استان قم برگزار شد.

مسئله اصلی انقلاب فلسطین است

ابوالفضل محرمی دبیر انجمن اسلام دانشجویان مستقل دانشگاه قم در این نشست با اشاره به یوم‌الله 13 آبان و روز ملی استکبارستیزی اظهار داشت: مرگ بر آمریکا تنها علیه یک سران یک کشور نیست بلکه مرگ بر اشرافیت و اشرافیت گری می‌باشد و نباید در کشور اسلامی شاهد باشیم مسئولان کشور دارای خوی اشرافی گری باشند.

وی ادامه داد: در اتفاقات اخیر مجلس شورای اسلامی شاهد بودیم که لوایح استعماری تصویب شد که کشور را زیر استعمار و سلطه می‌برد.

محرمی اضافه کرد: هزینه چالش با استکبار بدون شک کمتر از هزینه سازش است و باید بدانیم جنگ امروز جنگ عقیده است.

وی بابیان این‌که حمایت از انتفاضه و فلسطین همچنان باید محور کارهای ما باشد، ابراز داشت: مسئله اصلی انقلاب فلسطین است و نابودی رژیم صهیونیستی در آینده نزدیک در دستور کار است.

دورویی و اشرافیت در بین مسئولان رخنه کرده است

علی‌اکبری مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی قم با اشاره به اقدامات انجام‌شده در دولت‌های یازدهم و دوازدهم اظهار داشت: مسئولان متأسفانه در چند سال اخیر دائماً از مذاکرات صحبت کردند و درنهایت با بدعهدی امریکا روبه‌رو شدند.

وی با انتقاد از برخی اظهارات مسئولان بیان داشت: متأسفانه شاهد بودیم که در سال‌های اخیر مسئولان آب خوردن مردم را هم به مذاکرات گره زدند که در عمل ثابت‌شده همه دروغ بوده است.

اکبری افزود: امروز شاهد هستیم که دورویی و اشرافیت در بین مسئولان رخنه کرده است به‌طوری‌که صبح دیروز همه نمایندگان در صحن مجلس فریاد مرگ بر آمریکا سر دادند اما دقایقی بعد به طرح ایجاد کمیسیون مقابله با تحریم‌های آمریکا رأی نیاورد.

وظیفه جوانان این است که افول آمریکا را تبیین کنند

محمد حفیظی مسئول بسیج دانشگاه فرهنگیان قم بابیان این‌که امروز باید روحیه استکبارستیزی داشته باشیم، اظهار داشت: در مسئله استکبارستیزی حفظ روحیه استکبارستیزی لازم و ضروری است درواقع همین روحیه باعث پیروزی انقلاب شد.

وی ادامه داد: وظیفه جوانان این است که افول آمریکا را تبیین کنند و در مقابل دستاوردهای انقلاب را بیان کنند.

حفیظی به دستاوردهای بین‌المللی انقلاب اسلامی اشاره کرد و بیان داشت: ایران در زمان پهلوی گاوشیرده استکبار بود و امروز قدرت اول منطقه است که همه این‌ها در سایه روحیه استکبارستیزی و تبعیت از ولایت‌فقیه شکل‌گرفته است.

مردم با سیاست‌های استکبار مخالف هستند

علی عبدالملکی نماینده جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم نیز با اشاره به خواست ملت ایران بیان داشت: در طول ۴۰ سال اخیر مردم نشان دادند با سیاست‌های استکبار مخالف هستند اما در مقابل دولت‌های مختلف سیاست‌های مختلفی در برابر آمریکا داشتند حتی برخی مواقع صحبت از باادب بودن روسای جمهور این کشور کرده‌اند که جای سؤال دارد.

وی با اشاره به مشکلات اخیر جامعه بیان داشت: علت مشکلات کنونی کشور سوء مدیریت است که باید با اجرای کردن فرامین مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و اتکا به درون حل شود.

 باید روحیه استکبارستیزی به جوانان نسل امروز منتقل شود

امیرمحمد کردی نماینده جامعه اسلامی دانشگاه صنعتی قم نیز در این نشست به ظرفیت‌های عظیم جوانان اشاره کرد و گفت: باید روحیه استکبارستیزی به جوانان نسل امروز منتقل شود همان‌گونه که در جوانان نسل اول انقلاب وجود داشت.

وی ادامه داد: آمریکا روبه‌زوال است و تحولات اخیر در سطح بین‌المللی نیز این مهم را به‌خوبی نشان می‌دهد.

آمریکا در حال افول است

 حسین نظری مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه قم در ادامه این نشست طی سخنانی اظهار داشت: 13 آبان نمایانگر سه رویداد مهم است که همگی نشان از دشمنی دیرینه این آمریکا با ملت ایران است.

وی ادامه داد: تبعید امام خمینی (ره)، تیراندازی و به شهادت رساندن دانش آموزان توسط رژیم شاهنشاهی و تسخیر لانه جاسوسی سه اقدامی است که با هدایت و هم‌فکری آمریکا انجام شد.

نظری بیان داشت: باید این مهم موردتوجه قرار بگیرد که امریکا بعد از گذشت این سال‌ها در حال افول است و این را می‌توان در تعاملات این کشور با کشورهای دیگر مشاهده کرد.

مشکل ما با مکتب آمریکا است

محمدحسین ابراهیمی دبیر قرارگاه شهید زین‌الدین بسیج دانشجویی قم نیز در این نشست با انتقاد از افرادی که صحبت از سازش با آمریکا می‌کنند، تصریح کرد: مشکل ما با هژمونی آمریکا و مکتب این کشور استکباری است و تنها راه پیشرفت کشورها عمل به نظریه رهبری در برابر استکبار است.

وی با انتقاد از کم‌کاری دولت در خصوص برجام گفت: آمریکا که بر اساس اظهارات خود دولتی‌ها 80 درصدبرجام بود هم‌اکنون از این معاهده خارج‌شده آیا نباید ما هم به همان اندازه خارج شویم.

ابراهیمی حوزه‌های علمیه را موردتوجه قرارداد و خاطرنشان کرد: مسئله دیگر ما سکولاریم در حوزه است که باید اصلاح شود.

 

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .