يكشنبه ۳۰ دي ۱۳۹۷
عضو مجلس خبرگان رهبری:
دشمنی‌های آمریکا علیه ملت ایران حرف تازه‌ای نیست
آیت‌الله عبداللهی عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: الان 40 سال است که کشورهای جبهه استکبار و در راس آن آمریکا، تمام تلاش خود را به کار بسته‌اند تا جریانی که بواسطه انقلاب اسلامی در جهان شکل گرفته را از بین ببرند اما تاکنون موفق نبوده اند.

آیت‌الله عبدالمحمود عبداللهی  در گفتگو با خبرنگار  قم فردا، به دلایل دشمنی آمریکا با ملت ایران اشاره کرد و بیان داشت: اعمال تحریم و محدودیت های اقتصادی علیه کشور ایران حرف تازه ای نیست، انقلاب اسلامی این تفکر را در جهان بوجود آورد که ملت های مظلوم می توانند در برابر استکبار و زورگویی بایستند و از همین رو حاکمان آمریکا سالیان دراز است که برای سرکوب کردن جریان استکبارستیزی از هیچ اقدامی فروگذار نمی کنند.

وی به پیشینه استکبارستیزی در ایران اشاره کرد و بیان داشت: یکی از مهم ترین نمادهای ایستادگی ملت ایران در برابر جریان استکبار، مخالفت امام خمینی (ره) با قانون کاپیتالاسیون بود که بدنبال آن ماجرا امام را تبعید کردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: امام خمینی (ره) نه تنها کشور را از سیاست های آمریکا نجات داد بلکه این اعتقاد را در بین دیگر ملت ها بوجود آورد که بنیان های حکومت های مستکبر در حال فروپاشی است.

وی افزود: حالا با گذشت چند دهه از انقلاب اسلامی ایران همه جهان به خوبی شاهدند که معادلات قدرت تغییر کرده و هرچه می گذرد حکومت آمریکا در حال ضعیف تر شدن است، این اعتقاد امام خمینی بود که اگر ملت های مظلوم در برابر سیاست ها و جنابت های آمریکا بایستند این حکومت به مرور ضعیف می شود و اقتدار خود را از دست خواهد داد.

آیت‌الله عبداللهی به شکل‌گیری موج بیداری در بین کشورهای جهان اشاره کرد و بیان داشت: الان 40 سال است که کشورهای جبهه استکبار و در راس آن آمریکا، تمام تلاش خود را به کار بستند تا جریانی که بواسطه انقلاب اسلامی در جهان شکل گرفته را از بین ببرند اما تاکنون موفق نبوده اند، موج بیداری و مقاومت به دیگر ملت ها منتقل شده و دیگر آنان حاضر نیستند به آمریکا یا هر کشور دیگری باج بدهند.

وی به بازگشت تحریم های آمریکا علیه ایران اشاره نمود و خاطرنشان کرد: اینکه ترامپ به تازگی تحریم هایی علیه ایران وضع کرده است جای تعجب ندارد؛ ملت ما باید با اقتدار در برابر این دشمنی ها بایستد، ایران باید سعی کند نیازهای خود را تامین نماید و وابستگی هایش به دیگر کشورها را به حداقل برساند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: خط امام خمینی در مبارزه با استکبار باعث شد که جریانات دانشجویی از ایشان الهام بگیرند و سفارت آریکا در ایران که به مقر جاسوسی تبدیل شده بود را مورد حمله قرار دهند.

 آیت‌الله عبداللهی به اهمیت زنده نگه داشتن روز استکبارستیزی تاکید کرد و یادآور شد: 13 آبان یادآور ایستادگی و مقاومت در برابر کشورهای سلطه گر و مستکبر است، چنین روزهایی را باید زنده نگه داشت و برای افشای ظلم و جنایت کشورهای استکباری از این ظرفیت ها بهره گرفت.

 

انتهای خبر/ 130

 

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .