يكشنبه ۳۰ دي ۱۳۹۷
13 آبان روز عزت مردم ایران
13 آبان روز مبارزه با استکبار جهانی نام‌گذاری شده است استکباری که فراتر از جناح‌بندی‌های سیاسی داخل کشور نشان داد آمریکا دشمن مشترک همه ملت ایران با هر نوع گرایش و سلیقه‌ای هست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، آمریکا با همه توان درصدد شکست انقلاب اسلامی برآمد و لانه جاسوسی او که به نام سفارت آمریکا در ایران  و مرکز این دسیسه‌ها بود در 13 آبان 58  توسط دانشجویان و دانش آموزان انقلابی در سالروز کشتار دانش آموزان توسط رژیم پهلوی  تسخیر شد.

13 آبان یکی از مهم‌ترین روزها در تقویم انقلاب اسلامی است و هرساله تسخیر لانه جاسوسی در این روز گرامی داشته می‌شود اما امسال با سال‌های دیگر متفاوت است و روز 13 آبان ماه ها است که به خاطر وعده‌های تحریمی رئیس‌جمهور آمریکا زودتر از قبل در ذهن‌ها متبلور و نفرت مردم ایران از ظلم آمریکا و تائید حرکت دانشجویان پیرو خط امام از تسخیر لانه جاسوسی بیشتر شد.

رئیس‌جمهور آمریکا در سخنرانی خود در جلسه شورای امنیت بابیان اینکه از 13 آبان تمام تحریم‌های آمریکا مربوط به فعالیت‌های هسته‌ای ایران عملیاتی خواهد شد و تحریم‌ها با قوت کامل از 13 آبان اجرایی می‌شود گفت: بعد از آن آمریکا تحریم‌های بیشتری را اعمال می‌کند. تحریم‌هایی سخت‌تر از هر زمان دیگری تا بتواند با طیفی از رفتارهای ایران مقابله کند.

13آبان به خاطره تلخ ملت ایران تبدیل نمی شود

در واکنش به این اظهارات روانی، رئیس جمهوری ایران در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی با تشریح سیر انقلاب اسلامی و رویدادهای مهم تبعید حضرت امام (ره) در 13 آبان 43، به شهادت رساندن دانش‌آموزان و نیز حرکت دانشجویان پیرو خط امام در سال 58، افزود: همان‌طور که تبعید امام خمینی(ره) با دستور امریکا به نخست وزیر رژیم طاغوت به خاطر سخنرانی حرکت آفرین ایشان علیه لایحه استعماری کاپیتولاسیون بود، امروز هم دولت امریکا درصدد است 13 آبان را به خاطره‌ای تلخ و توأم با رنج ملت ایران تبدیل کند که با روحیه مقاومت ملت بزرگ ایران و رهبری شجاع، قطعاً شکست خواهد خورد.

این اظهارات رئیس جمهور آمریکا باعث شد افرادی که سال‌های قبل به‌روز 13 آبان انتقاد می کردند هم به صف دفاع از 13 آبان بیایند و به دور از اختلافات سیاسی به فکر منافع ملی باشند.

حسن روحانی و بسیاری از مقامات دولت او و همچنین فعالان سیاسی اصلاح طلب و اصولگرا تأکید دارند، آمریکایی ها تاکنون هرچه قرار بوده علیه جمهوری اسلامی ایران انجام بدهند، انجام داده و قرار نیست با فرارسیدن 13 آبان ماه، (موعد اجرای تحریم های ثانویه پس از خروج آمریکا از برجام) اتفاق تازه ای بیفتد.

13 آبان نماد طمع ورزی آمریكا

رهبر معظم انقلاب بارها در سخنرانی خود به مسئله 13 آبان و تسخیر لانه جاسوس آمریکا پرداختند و آن را نمادی از قدرت شجاعت و استقلال جمهوری اسلامی ایران دانستند ازجمله:

- سیزده آبان، اینجا شد نماد دو حقیقت بزرگ، دو حقیقت بسیار حساس و خطیر: یکى طمع ورزى آمریکائى ها؛ که اگر یک ملت از حق خود، از شرف خود دفاع نکند، استبداد و استکبار تا اینجا پیش مىآیند که یک قانون ظالمانه اى مثل کاپیتولاسیون را بر این ملت تحمیل میکنند. هدف سلطه هاى استکبارى این است. اینجور نیست که روابط دولتى مثل دولت آمریکا با یک کشورى که به قدر او زور و قدرت ندارد، مثل دو تا کشور عادى باشد؛ نه، از نظر خود آمریکائىها، رابطه ى بین آمریکا و کشورهاى به قول خوشان جهان سوم، رابطه ى ارباب و رعیت است؛ آنها اربابند، اینها رعیتند. آنها هر اختیارى در این کشور دارند؛ نفتش را ببرند، گازش را ببرند، منافعش را ببرند، پولش را بگیرند، منافع آمریکا را در اینجا تأمین کنند، ملت را هم اینجور تحقیر کنند. یک استوار آمریکائى توى گوش یک امیر ارشد ارتش ایران میزد، کسى هم جوابگویش نبود! توى همین پادگانهاى گوناگون کشور، وقتى یک نظامى دونپایه ى آمریکائى با یک افسر ارشد ایرانى روبهرو میشد، مثل یک ارباب حرف میزد! ارتشى ها ناراحت بودند، جرأت نمی کردند؛ اما کارى نمی توانستند بکنند(89/8/12)

-13 آبان نماد طمع ورزی آمریكا، وابستگی رژیم طاغوت، ایستادگی ایمان متكی به بصیرت، پیشقراولی نسل جوان در صحنه، و شجاعت و جسارت نسل جوان انقلابی است

-امروز ملت ایران، مصمم تر و قوی تر از هر زمان در حال حركت به سمت اهداف بلند و قله های سعادت است و در صف مقدم این حركت عظیم، جوانان قرار دارند.

13- آبان نمادی بسیار مهم و دارای معانی و حقایق فراوانی می باشد

-این حادثه، نماد طمع‌ورزی آمریكا و روح تعدی استكبار نسبت به ملت‌ها ازجمله ملت ایران است.

آمریکا دشمن مشترک همه جریانات سیاسی داخل نظام

13 آبان روز مبارزه با استکبار جهانی نام‌گذاری شده است استکباری که فراتر از جناح‌بندی‌های سیاسی داخل کشور نشان داد آمریکا دشمن مشترک همه ملت ایران با هر نوع گرایش و سلیقه‌ای هستند حتی دشمن آن‌هایی که در دل به آمریکا امید دارند.

معصومه ابتکار یکی از شرکت‌کنندگان در تسخیر لانه جاسوسی با گرایش سیاسی اصلاح‌طلب و معاون امور زنان نهاد ریاست جمهوری در خصوص تسخیر لانه جاسوس گفت: دانشجویان آن زمان به‌هیچ‌عنوان از اقدامی که در گروگان‌گیری سفارت آمریکا انجام دادند احساس پشیمانی نکردند و این تصمیم باید در آن شرایط زمانی خاص خود سنجیده شود و به نظر ما، این تصمیم بهترین کاری بود که مانع آسیب رسیدن به انقلاب می‌شد.

عزت‌الله ضرغامی یکی از شرکت‌کنندگان در تسخیر لانه جاسوسی با گرایش سیاسی اصولگرا در خصوص تسخیر لانه جاسوسی گفت: مبارزه با شیطان بزرگ و ادامه راه امام و شهدای لانه جاسوسی امر ساده‌ای نیست که دستخوش باندبازی‌های سیاسی شود. ضمناً بعضی دوستان ما که اینک در بعضی احزاب با اصل جریان تسخیر لانه مخالفت می‌کنند، در آن روزها، همین دوستان به‌شدت با اصل تحزب و تشکیل احزاب در جامعه مخالف بودند و مانع قرائت بیانیه‌های حزب جمهوری اسلامی و سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی اولیه از تریبون لانه جاسوسی می شدند.

برخی  از آن دانشجویان، مسیر نظامی‌گری را پیش گرفتند و راهی جبهه شدند و پس‌ازآن عهده‌دار مسئولیت‌های نظامی در کشور شدند. حسین دهقان، وزیر دفاع دولت روحانی، رضا سیف‌اللهی، فرمانده وقت نیروی انتظامی و شهید عباس ورامینی از دیگر این افراد بودند.

تسخیر سفارت آمریکا در ایران، یک اتفاق بزرگ تاریخی در جمهوری اسلامی ایران است که مطمئناً هیچ‌گاه از ذهن مردم ایران و آمریکا پاک نخواهد شد و تأثیر مستقیم خود را در رابطه ایران و آمریکا خواهد گذاشت.

انتهای پیام/ 170

 

برچسب ها : 13آبان , آمریکا
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .