يكشنبه ۳۰ دي ۱۳۹۷
در دیدار مراجع و علما با سردار جلالی مطرح شد:
راهی جز مقاومت و استقامت در برابر دشمنان نداریم/ ضرورت آمادگی اطلاعاتی در برابر توطئه های دشمنان
مراجع عظام تقلید و علما با بیان این که دشمنان به دنبال توطئه های مختلف در کشور هستند، گفت: راهی جز مقاومت و استقامت در برابر دشمنان نداریم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور صبح دیروز و به مناسبت هفته پدافند غیر عامل درسفر یک روزه به قم با مراجع عظام تقلید و علما دیدار کرد.
آمادگی و برنامه ریزی کامل برای مقابله با تهدیدهای آمریکا و شناسایی تهدیدهای جدید به خصوص در جنگ نرم و فضای مجازی محورهای اصلی دیدارهای جلالی با مراجع عظام تقلید بود.

آیت الله مکارم شیرازی: راهی جز مقاومت در برابر دشمنان نظام نداریم

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی صبح امروز در دیدار سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، با بیان اینکه شکی نیست که دشمن از همه راه‌های مایوس شده است جز راه تحریم، اظهار کرد: دشمن باقی راه‌ها را بن‌بست می‌بیند و متمرکز بر تحریم‌ها شده است و تابه‌حال هم نتوانسته به مقصود خود برسد که علت این مساله این است که دشمن سه ضعف مهم دارد، یکی این است که گرفتار اوهام و مسائلی هستند که منافقین به آنها دیکته می‌کنند.
وی بیان کرد: اگر 13 آبان بیاید و اتفاقی نیفتد از این راه نیز که آخرین حربه آنها است مایوس می‌شوند؛ در این برهه حساس همه باید متحد شده و به ملت بفهمانند که چیزی که رسانه‌های خارجی می‌گویند و در فضای مجازی پخش می‌شود دروغ است.
آیت‌الله مکارم شیرازی تصریح کرد: اینکه آمریکایی‌ها می‌گویند پای مذاکره بیایید اول می‌خواهند قدرت موشکی ما را گرفته و ما را مجبور کنند با اسرائیل کنار بیاییم و حقوق بشر مد نظر خودشان را به رسمیت بشناسیم؛ اگر بخواهیم با آنها مذاکره کنیم یعنی راهی که تاکنون آمده‌ایم اشتباه بوده و به همین خاطر راهی جز مقاومت برابر دشمنان نداریم.
وی با اذعان به اینکه هیچ یک از توطئه‌های دشمنان با اتحاد و روحیه قوی به نتیجه‌ای نمی‌رسد گفت: اگر غیر از این راه نرویم دشمن به دنبال این است که قدرت موشکی، سپاه و جبهه مقاومت را از بین ببرد.

آیت الله نوری همدانی: باید همواره در برابر دشمنان نظام آمادگی اطلاعاتی داشته باشیم

آیت‌الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار با سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل، با اشاره به تاکید فراوان قرآن کریم بر آمادگی مسلمانان در برابر دشمنان اظهار کرد: در سه بخش قرآن این مساله مورد تاکید قرار گرفته که باید مقابل تهدیدهای دشمن آمادگی داشت.
وی با اشاره به انواع آمادگی در برابر دشمن گفت: ابتدا از نظر تجهیزات باید در مقابل تهدیدات دشمن آماده بود؛ در دنیای کنونی از تمام جهات تهدید وجود دارد و باید از نظر تجهیزاتی آماده بود.
این مرجع تقلید بر ضرورت آمادگی مهارتی در برابر دشمن تاکید کرد و افزود: یکی دیگر از انواع آمادگی، آمادگی اطلاعاتی است؛ دشمن از راه‌های مختلفی برای القاء مقاصد خود وارد می‌شود و ما هم باید اطلاعات از تمام برنامه‌های دشمن داشته و برای مقابله با آن آماده باشیم.

آیت الله سعیدی: در صورت بروز جنگ مانند دژ محکم در برابر دشمن می ایستیم

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) با تاکید بر اینکه ملت ما سلاح‌هایی بهتر از جنگ و ابزار نظامی برای مقابله با دشمن دارد گفت: همانطور که رهبری گفتند ما هیچ‌وقت آغازگر جنگ نبوده‌ایم چراکه قدرتی فراتر از همه قدرت‌ها داریم که همان قدرت الهی است. البته عمل به دستورات الهی و اطمینان و ایمان به خدا در به کارگیری این قدرت اهمیت ویژه‌ای دارد.
وی با بیان اینکه جنگ دوطرفه است و آسیب‌هایی نیز به همراه دارد خاطرنشان کرد: البته این دلیل نمی‌شود که ما چون دژی‌ محکم مقابل دشمن نایستیم و برای مقابله با آسیب‌ها سرمایه‌گذاری نکنیم.
آیت‌الله سعیدی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم در خصوص نحوه و راهکارهای مقابله با دشمنان تصریح کرد: نباید فکر کنیم که هزینه کردن برای پدافند غیرعامل بیهوده است؛ ما باید نسبت به حوادث غیر مترقبه و تهدیدات دشمن به همکاری پیشگیری‌های لازم را انجام دهیم.
وی با تاکید بر اینکه سازمان پدافند غیرعامل فعالیت‌های سیاسی را برنمی‌تابد گفت: باید کاری اصیل و سالم صرفنظر از تمام خط‌ها و جناح‌های سیاسی در جامعه انجام شود؛ این سازمان نباید به دنبال جریان سیاسی خاصی حرکت کند و اظهار و اعمال این خط نباید انجام شود.

سردار جلالی: تحریم‌های آمریکا را با وحدت ملی خنثی می‌کنیم

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور نیز در این دیدارها با بیان این‌که رهبر معظم انقلاب توجه ویژه‌ای به این سازمان و اهمیت آن دارند، بیان داشت: اگر مسئولین و دولت به پدافند توجهی نکنند امکان تهدید دشمن علیه کشور وجود دارد.
جلالی افزود: دشمن امروز تغییر تاکتیک داده به‌طوری‌که از جنگ سخت به جنگ نرم روی آورده و می‌خواهد با ابزار رسانه و شبکه‌های اجتماعی بر روی مردم تأثیر بگذارد.
وی ادامه داد: هدف دشمن ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران و تحریک کردن مردم علیه نظام است که قطعاً شکست خواهد خورد.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور به فشارهای آمریکا علیه کشورمان اشاره کرد و گفت: آمریکا تلاش می‌کند روز 13 آبان که روز مقابله با استکبار جهانی و تسخیر لانه جاسوسی است تحریم‌های جدیدی علیه کشورمان اعمال کند که قطعاً در اجرای آن با مشکل مواجه خواهد شد، همان‌طوری که نتوانست پروژه تابستان داغ را عملیاتی کند.
وی با اشاره به تهدیدات آمریکا علیه کشورمان گفت: در 4 ماه گذشته آمریکا و ضدانقلاب مدعی بودند تکلیف انقلاب اسلامی را مشخص می‌کنند؛ اما اتفاقی نیفتاد، کمبودها و مشکلاتی در کشور وجود دارد که دولت باید برای رفع نیازهای مردم اهتمام ویژه‌ای داشته باشد اما مردم همواره به آرمان‌های انقلاب اسلامی علاقه‌مند و پایبند هستند.
جلالی به توطئه‌ها و دسیسه‌های دشمنان و به‌خصوص آمریکا در نیمه دوم سال پرداخت و افزود: آمریکا قصد دارد با تحریم‌های جدید کشور را در پاییز با بحران مواجه کند که قطعاً به لطف خدا و مدیریت مقام معظم رهبری از این توطئه‌ها نیز به‌سلامت عبور خواهیم کرد.
وی ادامه داد: دلار را قوی‌ترین سلاح آمریکا است و بااینکه این سلاح در دست آمریکا است، ولی آن‌هم شکننده است و بیش از این نمی‌تواند علیه کشورمان فشار وارد کند.

 

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .