يكشنبه ۳۰ دي ۱۳۹۷
آیت الله جوادی آملی:
امروز اتاق فکر دشمنان، استکبار و صهیونیسم هستند
یکی از مرجع تقلید با تاکید بر ضرورت صیانت هرچه بیشتر از مرزهای کشور تاکید کرد و گفت: امروز هم اتاق فکر دشمنان ما همین استکبار و صهیونیسم هستند، نقشه از آنهاست ولو مزدوران داخلی آن را اجرا کنند، لذا تا اتاق فکر دشمن را نشناسیم در جنگ پیروز نخواهیم بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  آیت الله عبدالله جوادی آملی در دیدار سردار شاهچراغی فرمانده جدید سپاه علی بن ابیطالب(ع) استان قم با تاکید بر صیانت هر چه بیشتر از مرزهای کشور اظهار کرد: هم ناجا و هم عزیزان سپاه و دیگر نیرو‌های مسلح کشور، باید بیش از پیش مرزهای کشور را هم از نظر تجهیزات و هم از نظر اطلاعاتی تقویت کنند.

وی ادامه داد: در یکی از جنگ‌ها هنگامی که حضرت امیر علیه السلام پرچم را به دست فرزندشان ابن حنفیه دادند به او فرمودند تنها این دشمنی که در مقابل تو ایستاده است را نبین، بلکه نگاهت به اتاق فکر دشمن در شام باشد؛ امروز هم اتاق فکر دشمنان ما همین استکبار و صهیونیسم هستند، نقشه از آنهاست ولو مزدوران داخلی آن را اجرا کنند، لذا تا اتاق فکر دشمن را نشناسیم در جنگ پیروز نخواهیم بود.

این مرجع تقلید بیان کرد: باید راه‌های نفوذ دشمنان را بشناسیم، مرتباً فضای سایبری را رصد کنیم، از خود نیروهای بومی مناطق مرزی استفاده کنیم و هوشمند عمل کنیم، خداوند فرمود همواره هوشیار باشید؛ «خُذُوا حِذْرَکُمْ»، حفظ این مناطق نیز تلاش و کوشش هر روزه و دائمی می‌خواهد.

آیت الله جوادی آملی خاطرنشان کرد: دشمن در تمام کشورهای همسایه ما پایگاه نظامی دارد، ما اکنون به واقع در میدان مین هستیم، اما به برکت قرآن و عترت محفوظیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: اگر مردم با هم اختلاف نداشته باشند و متحد باشند پیروزی به دست خواهد آمد. رهبر خوب تنها یک طرف قضیه است، رهبر ولو علی بن ابیطالب(ع) باشد مادامی که مردم در صحنه نباشند و با هم متحد نشوند شکست قطعی است.

استاد حوزه علمیه قم ادامه داد: در دوران دفاع مقدس هر کس هر کاری که از دستش بر می‌آمد و هر کمکی که می‌توانست به جبهه‌ها می‌کرد اما امروزه این روحیه تضعیف شده که یکی از نشانه‌های آن همین احتکارهای اخیر است. باید با اتکا به قرآن و عترت روحیه همدلی و اتحاد در بین مردم تقویت شود.

آیت‌الله جوادی آملی تاکید کرد: این کشور به لطف الهی همه چیز دارد و می‌تواند با خودکفائی و عدم وابستگی به واردات و استفاده هر چه بیشتر از نیروهای جوان، بسیار بهتر از این باشد.

 

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .