يكشنبه ۳۰ دي ۱۳۹۷
حجت الاسلام مومنی:
اجتماعات عظیم اربعین، لرزه هولناکی بر دشمنان دین خدا انداخته است
حجت الاسلام سید حسین مومنی در جمع عزاداران اربعین حسینی تصریح کرد: اجتماعات عظیم مومنان در اربعین حسینی و در شهرهای مختلف جهان اسلام، خاری در چشم دشمنان دین خدا بویژه وهابیون بوده و لرزه بر بدن آن ها انداخته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  حجت ‌الاسلام‌ سید حسین مؤمنی عصر امروز در اجتماع عزاداران حسینی در مسجد مقدس جمکران برگزار شد با اشاره به مطلب فوق افزود: این مسئله نشان می دهد که ما باید با قدرت و صلابت بیشتری، این مسیر را ادامه دهیم و بر عهد خود وفادار بمانیم.

وی با اشاره به روایات متعدد پیامبر اکرم (ص) مبنی بر ضرورت تمسک به قرآن و عترت گفت: حدیث ثقلین در رأس این احادیث است که خاتم الانبیاء (ص) در آن، بشریت را به دو ثقل یعنی قرآن و عترت دعوت کردند و البته احادیث دیگری هم مانند حدیث سفینه نوح است که حضرت در آن، اهل بیتشان را مانند کشتی نوح دانستند؛ چراکه هر که در این کشتی سوار شود؛ اهل نجات خواهد بود و تخلّف کنندگان از این مسیر، غرق خواهند شد.

حجت الاسلام مومنی در ادامه این مراسم، مراحل تمسک به عترت و خاندان پیامبر (ص) را در چند مرحله عنوان کرد که مرحله نخست، معرفت پیدا کردن به آنان و مرحله دوم، محبت نسبت به آن حضرات است.

وی اضافه کرد: مرحله سوم از این مسیر، همان ولایت اهل بیت (ص) و سرسپردن بشر به این ولایت برای رسیدن به سعادت و پیروزی است.

این استاد حوزه علمیه در عین حال بیان داشت: روایت است کسی داخل بهشت می شود که اهل‌ بیت و عترت (ع) را بشناسد و البته آن حضرات نیز وی را بشناسند. در این باره می توان گفت که یکی از راه‌ هایی که افراد می ‌توانند خود را به اهل‌ بیت (ع) بشناسانند؛ شرکت در مراسم و زیارت اربعین حسینی به عنوان یکی از نشانه های مومن و برای ما جاماندگان، حضور در اجتماعات حسینی مانند مسیر نورانی حرم تا حرم است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، زیباترین زیبایی ‌ها را در پیاده روی اربعین دانست و تأکید کرد: خدا ذلیل ‌کند کسانی را که بخواهند در این مسیر خدشه وارد کنند؛ مسیری که تمام آن نور و عشق است و سبب پاک و طاهر شدن جامعه اسلامی و مومنان می شود.

 

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .