سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
نامگذاری میدانی در برمن آلمان به یاد مروه الشربینی
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، 

میدان مروه الشربینی در برمن افتتاح شد. این محل یادبود در منطقه اشتاین‌تور برمن قرار دارد و قرار است که یادآور اقدامات خشونت‌آمیز علیه مسلمانان باشد. دنیل دی اولانو، سخنگوی شورای مشورتی حومه شرقی شهر برمن در این باره گفت:« اشتاین‌تور انتخاب مناسبی برای زنده‌ نگه‌داشتن یاد و خاطره مروه الشربینی است.»

او به همراه الیانا رنر از بنیان‌گذاران پروژه «کوفته کوشر» (پروژه‌ای که برای حمایت از قربانیان افراط‌گرایی در شهر برمن راه‌اندازی شده است) در مراسم نصب تابلوی این میدان حضور داشتند. میدان مروه‌الشربینی در تقاطع خیابان‌های هومبولت، رومر و فهرفلد قرار دارد و پیش از این نامی نداشته است.

در واقع این نام‌گذاری، بخشی از پروژه کوفته کوشر است که به یاد قربانیان افراط‌گرایی راه‌اندازی شده است. الیانا رنر بنیان‌گذار این پروژه، از سال ۲۰۱۲، چهره ۱۲ نفر از قربانیان افراط‌گرایی در آلمان را به همراه بیوگرافی آنان، بر روی  پست‌های برق در برمن، کشیده است. این گرافیتی‌ها برای حمایت از یهودیان و مسلمانانی است که قربانی خشونت افراط‌گرایان شده‌اند.

مروه الشربینی نیز زنی مصری بود که اول ژوئیه ۲۰۰۹ در دادگاهی در شهر درسدن با شانزده ضربه چاقو کشته شد. انگیزه ضارب مروه الشربینی، نفرت از اسلام و مسلمانان بود. به همین دلیل، پس از این اتفاق، سازمان‌ها و انجمن‌های اسلامی، روز اول ژوئیه را به عنوان روز مقابله با نژادپرستی علیه مسلمانان نام‌گذاری کرده‌اند. 

 

انتهای پیام/

 

منبع : مهر
برچسب ها : مروه الشربینی
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .