يكشنبه ۳۰ دي ۱۳۹۷
رئیس اتحادیه لبنیات فروشان استان قم:
عدم اختصاص یارانه و حمایت کافی از دامداران عامل گرانی لبنیات است/قیمت نهایی لبنیات با اتحادیه نیست
رئیس اتحادیه لبنیات فروشان استان قم با اشاره به اینکه قیمت نهایی شیر و محصولات لبنیات در دست اتحادیه نیست، گفت:عدم اختصاص یارانه مناسب و حمایت کافی در زمینه توزیع نهاده های دامی از عامل گرانی لبنیات است.

حسن بهرامی دوست در گفتگو با خبرنگار قم فردا و با اشاره به اینکه در این اوضاع اقتصادی باید هوای یکدیگر را داشته باشیم، اظهار داشت: مشکل اصلی لبنیات در استان قم و تا آن جا که بنده اطلاع دارم در بسیاری دیگر از نقاط کشور، به تولید و توزیع شیر خام بر می گردد؛ چراکه اکنون تولید شیر خام نسبت به گذشته، به یک سوم کاهش پیدا کرده که دامداران دلیل این امر را عدم حمایت کافی در زمینه توزیع نهاده های دامی و اختصاص یارانه مناسب می دانند؛ امری که سبب شده تا تعداد نه چندان کمی از گاوداری ها، به فروش دام خود روی آورند.

وی ادامه داد: تردیدی نیست که شیر خام باید با نظارت کافی، دارای قیمت مصوّب باشد؛ در حالی که وضعیت امروز به گونه ای است که گاهی با اختلاف در قیمت شیر، قیمت محصولات لبنی در یک روز هم دو یا سه بار تغییر می کند که این امر زیبنده این صنعت نیست.

رئیس اتحادیه لبنیات فروشان استان قم همچنین با اشاره به اینکه قیمت نهایی شیر و محصولات لبنی در دست آن اتحادیه نیست اظهار داشت:  بنده در اتحادیه، گاهی با مراجعات یا تماس های مردمی مواجه هستم که البته سبب شرمندگی ما و همکاران می شود، در حالیکه قیمت ها دست ما نیست و فرایند دیگری را طی می کند.

بهرامی دوست در عین حال اضافه کرد: این وضعیت زیبنده شهر قم نیست؛ در حالی که شهر قم باید در همه زمینه ها نمونه باشد تا همه کشور از این شهر الگوبرداری کنند.

وی درباره آمار تعداد واحدهای لبنیات سنتی در استان و نظارت بر آن ها هم گفت: حدود 500 واحد لبنیات سنتی به عنوان تولیدکننده و فروشنده در استان قم در حال فعالیت هستند که گاهی خود بنده هم برای نظارت بر آن ها اقدام می کنم و متذکّر این نکته می شوم که باید هوای مردم را داشته باشیم؛ البته این تذکرها از سوی برخی همکاران ما مورد توجه قرار می گیرد که بنده ممنون و سپاسگزار عزیزان خوش انصاف هستم؛ اما در عین حال افرادی هم پیدا می شوند که انصاف را کمتر مراعات می کنند که امیدواریم آن ها هم به راه و رسم انصاف بازگردند.

 

انتهای پیام/120

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .