يكشنبه ۳۰ دي ۱۳۹۷
آیت الله کعبی در گفتگو با قم فردا:
سند پیشرفت گامی در تحقق تمدن نوین اسلامی و عبور از نسخه‌های غربی است
عضو خبرگان رهبری با اشاره به اینکه این سند یک تحول در چرخه نخبگان بر پایه جوان‌گرایی و نشاط و اهتمام به افق‌های آینده است، گفت: سندالگوی اسلامی ایرانی پیشرفت گام بلندی برای نشان دادن ثبات، اقتدار و توانمندی ملّت ایران در تحقق تمدن نوین اسلامی و عبور از نسخه‌های غربی است.

 آیت الله عباس کعبی در گفتگو با خبرنگار قم فردا با اشاره به سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، اظهار داشت: پیش‌نویس سند الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت، یک نقشه ایدئولوژیک و تئوری راهبردی و یک طراحی بومی بر پایه بهره‌مندی از عقبه تاریخی- تمدّنی ایران و استفاده از معارف بلند اسلامی است.

وی ادامه داد: این سند بعد از ۴۰ سال تجربه انقلاب اسلامی، گامی بلند برای آینده‌نگری و حرکت به سمت تحقق تمدّن نوین اسلامی بر پایه تلفیق ماهرانه علم و ایمان و نفی سلطه و بهره‌مندی از تجربه و استفاده از نظریات اندیشمندان و دانشمندان است.

عضو خبرگان رهبری با اشاره به اینکه این الگو، گام بلندی است برای نشان دادن ثبات، اقتدار و توانمندی ملّت ایران در تحقق تمدّن نوین اسلامی و عبور از نسخه‌های غربی، افزود:این نسخه، زیرساخت‌های پیشرفت بر پایه الگوی اسلام و ایران را از لحاظ تئوریک و نظری تبیین می‌کند.

وی بیان داشت: سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در حوزه معارف نظری و هم نگاه به عقبه پیشرفت و تمدّن ایرانی و استفاده از ظرفیت‌ها را دارد.

آیت الله کعبی با اشاره به اینکه این سند مبنایی برای آموزش، پژوهش، خدمات، صنعت، پزشکی و غیره می شود، خاطرنشان کرد: سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت همه ساحت‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، امنیتی دفاعی، فنی، حوزه‌های نظری و عملی، سبک زندگی و بخش‌های مربوط به دولت و ملّت را تبیین می‌کنند.

وی اضافه کرد: برای پیش نویس این قرارداد فراخوان داده شده است تا صاحب‌نظران و اندیشمندان در عرصه‌های مختلف، نسبت به آن، اظهارنظر کنند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه این سند تاکید بر شعار ما می توانیم دارد، ابراز داشت: این سند، بیانگر عزم و اراده نظام اسلامی و ملّت ایران و رهبری آن، برای تحقق پیشرفت و عدالت و تمدّن اسلامی در پنجاه سال آینده است.

وی ادامه داد: این سند یک تحوّل در چرخه نخبگان بر پایه جوان‌گرایی و نشاط و اهتمام به افق‌های آینده است و  دولت‌هایی که سر کار می‌آیند، باید بر مبنای این الگو حرکت کنند و حتی مبنای قانون‌گذاری و مبنای اجرا و تبیین و تحول در قوه قضائیه و بخش‌های گوناگون باید با توجه به پایه‌ها و الزامات سند الگوی پیشرفت ایرانی اسلامی باشد و بر این اساس نظارت خواهد شد.

انتهای پیام/160

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .