يكشنبه ۳۰ دي ۱۳۹۷
آیت‌الله سعیدی:
راهپیمایی اربعین چشم دشمنان را کور می کند/مجلس حق ندارد معاهده‌ای علیه منافع اسلام و مردم تصویب کند
امام جمعه قم با اشاره به اینکه راهپیمایی و اجتماع بزرگ در اربعین حسینی چشم دشمنان را کور می کند، گفت: هیچ مجلسی حق ندارد چیزی را که برخلاف اسلام و مصالح مردم است تصویب کند آمریکا همان آمریکا است و چه‌بسا وحشی‌تر هم شده است .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، آیت‌الله سید محمد سعیدی در خطبه‌های امروز نماز جمعه قم اظهار داشت: هنگامی که زنان برای بیعت با پیامبر آمدند خداوند به پیامبر فرمودد برای آنان چند شرط بگذار که اولین شرط این بود که زنان دزدی نکنند و با توجه به اقتضاء آن زمان چون زنان تازه مسلمان شده بودند برای تأمین مخارج از بستگان و شوهرانشان دزدی می کردند استاد مطهری می‌گوید ازجمله این زنان هند همسر ابوسفیان بود که برای توجیه دزدی خود اعلام کرد همسرم خسیس است تا پیامبر اجازه این کار را به او بدهد اما پیامبر این مسئله را نپذیرفت و فرمود دزدی مجازات سنگینی دارد.

وی افزود: در اسلام آمده دست دزد و خیانت کاری که به دارایی و امنیت مردم تعدی می‌کند باید قطع شود زیرا این دست دستی بوده که به سمت امنیت شهر دراز شده است و افرادی که روزی حلال طلب می کنند به و کار درست و سالم اقدام می کنند وقتی دزدی دیگران را می بینند باعث اضطراب آن‌ها می شود و امنیت شغلی و اقتصادی و اجتماعی آنها از بین می رود و وقتی امنیت اقتصادی جامعه به خطر افتاد مردم دیگر به فکر شکوفایی اقتصاد ملی نخواهند بود به همین خاطر اسلام کیفر سختی برای سرقت قرار داده تا عبرت دیگران شود.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه بیان داشت: پیامبر فرموده‌اند کسی که ادعای ایمان می‌کند اگر مرتکب دزدی و اعمال منافی عفت شود روح و روان خود را فروخته است و اگر با این حالت بمیرد بی‌ایمان از دنیا رفته است امام علی(ع) در اولین خطبه بعد از خلافت به مسئولیت جامعه می‌فرماید از خدا بترسید و تقوا پیشه کنید زیاد در پیشگاه خداوند در ارتباط با بندگان خدا مسئولید.

امام جمعه قم تأکید کرد: تقوای سیاسی از مهم‌ترین و مشکل‌ترین تقواها در اسلام است سیاست‌مداران اسلامی نباید نان به نرخ نوز خور باشند نباید اهل زد و بند با دشمنان باشند نباید به خاطر وابستگی به یک جناح خاص چیزی را تصویب کنند و یا پیمانی را امضا و اجرا کنند.

سعیدی خاطرنشان کرد: معاهده ننگین کاپیتولاسیون توسط مجلس به مجلس سنای وقت ارجاع داده شد و نمایندگان سنا هم آن را تصویب کرده و به مجلس شورای ملی فرستادند در آن زمان امام خمینی به‌عنوان نائب امام زمان در برابر این قانون و قرارداد ننگین و ظالمانه ایستادند  امام در سخنرانی مشهور خود در قم علیه شاه، آمریکا و اسرائیل سخنرانی و افشاگری کردند فریاد زدند  علیه نمایندگانی که این قانون ذلت‌بار را تصویب کردند افشاگری کردند.

زیارت اربعین یکی از نشانه های مومن است

وی افزود: امام به نمایندگان هم که در برابر کاپیتولاسیون سکوت کرده بودند گفت این سکوت شما تائید این قانون ننگین است شما دیگر نماینده مردم نیستید زیرا به ضد اسلام و قرآن روی دادید و کار شما غیرقانونی بوده و برای مردم ارزش ندارد.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه تصریح کرد: این سخنان امام خمینی به‌عنوان یک قانون شامل همه اعصار و زمان‌ها می‌شود هیچ مجلسی حق ندارد چیزی را که برخلاف اسلام و مصالح مردم است تصویب کند آمریکا همان آمریکا است و چه‌بسا وحشی‌تر هم شده است مراقب باشید دزدی را که از در بیرون کردید از پنجره وارد نشود.

سعیدی بیان داشت: امام خمینی با این روحیه راسخ توانستند نیروهایی را تربیت کنند که انقلاب و دفاع مقدس را رقم زدند آن نوجوان 13 ساله که نارنجک به خود می‌بندند حاصل ایمان و تقوا  و تربیت امام خمینی است باید نام این نوجوانان ازجمله حسین فهمیده و بهنام محمدی‌ها در کتاب‌های درسی الهام‌بخش دانش آموزان باشد.

امام‌جمعه قم اظهار داشت: نفس گرم امام خمینی شخصیت‌هایی مانند امامان جمعه‌ای را تربیت کرد که در محراب به شهادت رسیدند نفس امام خمینی الهی بود.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری پیاده روی اربعین گفت: زیارت اربعین یکی از علائم مؤمن است و محبین اهل‌بیت به زیارت اربعین و اقامه عزا مدامت می‌کنند زیارت اربعین بازخوانی اهداف قیام عاشورا است و در این زیارت انسان مؤمن مواضع خود را در برابر امام و مولایش مشخص می‌کند.

تولیت آستان حرم حضرت معصومه تصریح کرد: به فرموده امام صادق در زیارت اربعین هدف اصلی قیام امام حسین(ع) بیداری و هدایت بندگان خدا بود  امام در بیداری اسلام و مردم سنگ تمام گذاشت، درس دیگر درس دیگر اربعین بیدار انسان و شکستن بت‌ها و مبارزه با ستمگران است و مبارزه با ستمگران خون می‌خواهد و هرچه این خون پررنگ‌تر باشد نافذتر عمل می کند در آن زمان جامعه اسلامی برای شجره طیبه دین نیاز به خون داشت امام حسین بر همین اساس و به خاطر تکلیف قیام کرد و برای مبارزه با ستمگران سرمایه های عظیمی به کار برد این سرمایه ها از خون پاک امام حسین و اصحابش تا اسارت خاندان پیامبر بود که سرمایه های سنگینی بود که باید پای دین ریخته می شد تا بماند.

سعیدی گفت: در زیارت اربعین می‌خوانیم که فریب‌خوردگان دنیا این فاجعه را رقم زدند آخرت خود را به بهای ناچیزی به دنیا فروختند، همچنین هواپرستی، به خشم آوردن خدا و پیغمبر، پیروی از منافقان و تفرقه‌افکنان همه این عوامل باعث شد تا آن ظلم و جنایت در کربلا به وجود بیاید.

امام‌جمعه قم با تأکید بر این‌که زائران اربعین ندای هل من ناصر ینصرنی که امام در روز عاشورا فریاد زدند را در عمق تاریخ شنیدند و موضع خود را اعلام کردند بیان داشت: موکب داران ایرانی مستقر در عراق مراقبت لازم را داشته باشند و حرمت میزبان را نگه‌دارند ازجمله احترام موکب داران عراق را داشته باشند و نوع و شکل پذیرایی نباید باعث رنجش آن‌ها شود، پذیرای و شکل کار باید طوری باشد که موجب تعامل و هماهنگی باشد و موجب عزت اسلام شود پیاده روی اربعین رستاخیز است که چشم دشمنان را کور می کند.

تولیت آستان حرم حضرت معصومه ضمن گرامی داشت سالروز سفر مقام معظم رهبری در سال 89 به قم اظهار داشت: از طرف مردم قم از شما رهبر عزیز درخواست داریم مجدد شهر قم را به قدوم خود مزین بفرمایید.

 

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .