سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
«عشق آباد» میزبان اجلاس تخصصی دالان بین المللی حمل و نقل «دریای خزر - دریای سیاه»
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  اجلاس چهار جانبه کارشناسان در زمینه پروژه بین المللی دالان حمل و نقل «دریای خزر – دریای سیاه» در ترکمنستان آغاز به کار کرد.

اجلاس مذکور با حضور نمایندگان ارشد کشورهای آذربایجان، گرجستان، رومانی، ترکمنستان و همچنین دفتر اتحادیه اروپا در «عشق آباد» شروع و ادامه دارد.

در جریان این اجلاس بر پتانسیل اقتصادی چشمگیر کشورهای عضو این پروژه و همچنین به نقش همکاری های حمل و نقلی در میان مسیر های اولویت دار دستور کار تعاملات چند جانبه اشاره شد.

شرکت کنندگان این نشست همچنین نقش و اهمیت پروژه بین المللی دالان حمل و نقل «دریای خزر – دریای سیاه» برای توسعه مشارکت بین قاره را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

علاوه بر این در طول این نشست مروری در خصوص زیرساخت های حمل و نقل موجود کشورهای عضو این پروژه و فرصتهای گسترش آن صورت گرفت.

مسائل مربوط به قانونگذاری ملی 4 کشور شرکت کننده در حوزه حمل و نقل و همچنین امکانات تهیه و اجرایی مقررات ملی حقوقی جهت ایجاد پروژه مذکور از جمله دیگر موضوعاتی بود که مورد بررسی قرار گرفت.

نشست کارشناسان و جلساتی در خصوص تهیه مجموعه ای از اقدامات برای ایجاد شرایط لازم جهت ایجاد دالان حمل و نقل مذکور ادامه دارد.

انتظار می رود در پایان این اجلاس پروتکل مشترک چهار جانبه در زمینه پروژه بین المللی دالان حمل و نقل «دریای خزر – دریای سیاه» به امضا رسد.

 

انتهای پیام/

 

برچسب ها : عشق آباد
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .