يكشنبه ۳۰ دي ۱۳۹۷
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح کرد:
کوتاهی دولت در جذب نقدینگی بازار/عدم هدایت نقدینگی به سمت تولید و اشتغال
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه دولت نقدینگی بازار را باید به سمت تولید و اشتغال هدایت کند، گفت: دولت در جذب نقدینگی بازار کوتاهی کرده است.

حجت الاسلام و المسلمین سید جواد حسینی کیا در گفتگو با خبرنگار قم فردا با اشاره به افزایش نقدینگی در جامعه و تاکیدات رهبری در این خصوص، اظهار داشت: یکی از دلایل افزایش نقدینگی در جامعه، عدم هدایت نقدینگی به سمت تولید اشتغال در جامعه می باشد.

وی ادامه داد: ما اکنون بیش از هزار 700 هزار میلیارد تومان نقدینگی در جامعه داریم که دولت می توانست با این نقدینگی طرح های نیمه کاره خود را با واگذاری به پایان برساند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس بیان داشت: برخی تولیدی ها مانند پتروشیمی ها و مسائل مربوط به صنایع پلیمری می تواند مقصد جذب نقدینگی از بازار باشد.

وی با اشاره به مسئله نظام بانک ها، افزود: باید نظام بانکی را هم اصلاح کنیم در این معقوله باید سود در بانک ها کاهش پیدا کند تا نقدینگی ها به سمت تولید و اشتغال سرازیر شود، تا زمانی که سود در بانک ها بالا باشد مردم برای تولید اشتغال سرمایه گذاری نمی کنند.

حسینی کیا در ادامه اضافه کرد: دولت باید نظارت جدی در برخورد با دلالی در جامعه داشته باشد که همین معقوله هم در کاهش نقدینگی تاثیرگذار است.

این نماینده مردم در مجلس ادامه داد: امروز که حجم پول زیادی در دست مردم هست یک روز این نقدینگی به سمت بازار خودرو روانه می شود یک روز به سمت بازار سکه، طلا و یا بازار ارز هجوم می برد.

وی عنوان داشت: این هجمه ها به سمت بازار های خاص در جامعه موجب کاهش ارزش پول ملی می شود.

انتهای پیام/160

 

برچسب ها : بازار , نقدینگی ,
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .