يكشنبه ۳۰ دي ۱۳۹۷
کوشکی در گفتگو با قم فردا:
ده ها خاشجقی هم به قتل برسد برای آمریکا اهمیت ندارد/ قتل خاشقچی بهانه حذف محمد بن سلمان است
کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه ماجرای قتل روزنامه نگار عربستانی بهانه ای شد تا آمریکا دست به تعویض بن سلمان بزند، گفت:ده ها خاشجقی هم به قتل برسد برای آمریکا اهمیت ندارد و او رابطه خود با عربستان را حفظ خواهد کرد.

 محمدصادق کوشکی  در گفتگو با خبرنگار قم فردا با اشاره به قتل خاشقچی اظهار داشت:  اطلاعاتی که دولت ترکیه در خصوص مرگ خاشقچی روزنامه نگار عربستانی اعلام کرده قطعی شده است سعودی های برای قتل این خبرنگار برنامه ریزی داشتند تلقی آن‌ها هم این بود که مشکلی ایجاد نخواهد شد.

وی بیان داشت: فشارهایی هم که کشورهای اروپایی و امریکا وارد می‌کند نشان دهنده این است که اروپایی ها و آمریکایی ها به دنبال این بودند که بن سلمان را به خاطر ناکارآمدی حذف کنند.

کارشناس مسائل سیاسی و بین المللی افزود: آمریکایی ها به دنبال بهانه ای بودند تا محمد بن سلمان را به خاطر ناکارآمدی در مسئله یمن و سوریه و عدم اداره درست عربستان برکنار کنند قتل خاشچقی بهانه خوبی برای آمریکا بود از قبل حذف بن سلمان برنامه ریزی شده بود تا چهره مناسب تری از منظر آمریکا و اروپا روی کار بیایید.

کارشناس مسائل سیاسی اظهار داشت: ماجرای قتل روزنامه نگار عربستانی بهانه ای  شد تا آمریکا دست به تعویض بن سلمان بزند.

کوشکی در پاسخ به این سؤال آیا قتل این خبرنگار که رسانه های خارجی مخصوصا آمریکا روی آن مانور می دهد باعث می شود اروپا و آمریکا در روابط خود با عربستان تجدید نظر کند؟ گفت: عربستان برای اروپا و آمریکا بسیار وسوسه برانگیز است زیرا عربستان یک خریدار بزرگ کالا است و این یک مسئله مهم برای آمریکا و اروپا است اگر سعودی ها 10 تا خاشچقی ها را هم به قتل برسانند رابط اش با آمریکا و اروپا قطع نمی شود.

کارشناس مسائل سیاسی و بین المللی تصریح کرد: آمریکا فقط دنبال این است که بن سلمان را حذف کنند تا بتوانند بهتر با عربستان کار کنند.

انتهای پیام/170

 

برچسب ها : خاشقچی , قتل خبرنگار
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .