پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷
آیت الله ممدوحی در گفتگو با قم فردا:
غیرمسلمانان زیادی در پیاده‌روی اربعین شرکت می کنند/ شبهه ها برای کم رنگ کردن پیاده روی اربعین است
عضو خبرگان رهبری با اشاره به اینکه غیرمسلمانان زیادی از پیاده‌روی اربعین بهره بردند، گفت: اگر سرتاسر وجود اسلام و مسلمانان طلا بریزد زبان دشمن بند نمی آید دشمن دشمنی اش را می کند پس ما هم باید بدون اهمیت به شبهه های دشمنان کار خودمان را انجام دهیم.

 آیت االله حسن ممدوحی  در گفتگو با خبرنگار قم فردا با اشاره به اربعین حسینی، اظهار داشت: زیارت از ابتدا و جزء سیاست های جذاب اسلام است تا جریان سیدالشهدا فقط به روز عاشورا ختم نشود و این حماسه تا روز چهلم شهدای کربلا باقی بماند ، بعدها دستور اکید داده شده که مسلمانان حتماً به زیارت اربعین روند تا انقلاب حسینی که در روز عاشورا شروع شد باقی بماند.

وی گفت: از همان ابتدای برای زیارت امام حسین(ع) در روز اربعین پیاده حرکت می کردند و تا همین چندی قبل در نجف علمای بزرگ اسلام همگی از نجف پیاده به زیارت کربلا می رفتند و این حرکت هم گروهی بود گروه های 10 نفره و 20 نفره با پای پیاده حرکت می کردند تا در روز اربعین به کربلا برسند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: از قدیم پیاده روی اربعین از نجف به سمت کربلا متداول بوده است و مسئله جدید نیست منتها امروز وسایل و لوازم برای پیاده روی اربعین بیش از پیش فراهم است و مردم می توانند راحت‌تر و با گروه‌های بیشتری در این پیاده‌روی عظیم شرکت کنند این حرکت‌های دسته‌جمعی بسیار برای اسلام مفید بوده است و اسلام در این پیاده‌روی اربعین مانور جهانی داد و نشان داد که ما این هستیم.

وی تأکید کرد: از شیعه و سنی و ادیان دیگر در این حرکت عظیم مالامال است این موضوع سیاست فوق العاده جالب و جذابی است که قبلاً به‌وسیله حج مسلمانان از کشورهای مختلف گرد هم می‌آمدند الان می توان گفت پیاده روی باشکوه اربعین دومین حج است که جمعیت متراکم مسلمین با هم و با علاقه مشترک به دین به سمت کربلا حرکت می کنند.

آیت الله ممدوحی افزود: در این مسیر مسلمانان از جان، ما و فرزند، از استراحت و آسایش خود برای راه و نام امام حسین(ع) می‌گذرند.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا برخی ها به  پیاده روی اربعین که مدیریت آن کاملاً به دست مردم است شبهه وارد می کنند؟ گفت:  اگر سرتاسر وجود اسلام و مسلمانان طلا بریزد زبان دشمن بند نمی آید دشمن دشمنی اش را می کند پس ما هم باید بدون اهمیت به شبهه های دشمنان کار خودمان را انجام دهیم.

اربعین تبلیغی برای اسلام است

عضو خبرگان رهبری تصریح کرد: اربعین تبلیغی برای اسلام است این مانور عظیم بسیاری از جهانیان را متوجه خودش کرده است بسیاری از جنگ های به خاطر این مانور بزرگ خاتمه پیدا کرده است خیلی از دشمنان که درصدد دشمنی با اسلام و مسلمین بودند با دیدن این اتحاد و حرکت کنار رفتند زیرا فهمیدند که اسلام قدرتی نیست که بتوانند مقابل آن ایستاد و با آن با کینه برخورد کنند پیاده روی اربعین قدرت عظیم اسلام را به نمایش گذاشت.

ممدوحی اظهار داشت: در پیاده روی اربعین غیر مسلمانان هم شرکت می کنند و بسیاری از آن ها در این مسیر نذر می‌کنند و خدمت می‌کنند، مسئله اربعین و اتحادی که در آن به نمایش گذاشته می‌شود بسیار اهمیت دارد و غیرمسلمانان هم به خاطر اهمیت این مسئله خود را به پیاده روی اربعین می رسانند زیرا متوجه می شوند این جریان بسیار زنده و فراگیر است غیرمسلمانان زیادی در این پیاده روی شرکت کردند و بهره های معنوی بسیاری بردند.

 

انتهای پیام/170

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .