يكشنبه ۳۰ دي ۱۳۹۷
معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:
تأثیر راهپیمایی اربعین از بمب و موشک هم بیشتر است
معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: مراسم اربعین حسینی و حضور و تجمع میلیون ها نفر در راهپیمایی آن، تأثیرگذاری بسیاری در جهان دارد که حتی از بمب و موشک هم بیشتر است.

 حجت الاسلام و المسلمین حسن نظری شاهرودی در گفتگو با خبرنگار قم فردا و با اشاره به مطلب فوق افزود: مراسم اربعین آن گونه است که همه دشمنان ما را می ترساند؛ چه وهابیت که به نام اسلام هر جنایتی را مرتکب می شود و چه صهیونیست ها که دشمنان جدی ما هستند.

وی با بیان این که این مراسم، همه رشته های دشمنان و انواع تبلیغات و سرمایه گذاری آن ها را خنثی می کند ادامه داد: شور عظیم اربعین حسینی و حرکت همه در یک مسیر و به سوی یک هدف واحد البته نشانگر وحدت جهان اسلام هم هست و عظمت این وحدت حتی از مراسم حج هم بیشتر است؛ چراکه پیروان بسیاری از ادیان الهی هم در مراسم اربعین حسینی حضور پیدا می کنند.

رئیس پژوهشگاه حوزه و دانشگاه همچنین اظهار داشت: همین مراسم و البته رمضان و محرّم است که سبب پایداری و حاکمیت اسلام در عراق شده است و این کشور را در برابر خطرات مختلف بیمه می کند.

وی در پایان تأکید کرد: با دلایلی که درباره اهمیت مراسم اربعین حسینی برشمرده شد می توان چنین نتیجه گرفت که این مراسم عظیم و میلیونی نیاز به یک برنامه ریزی منسجم و جامع دارد و از این رو همه دست اندرکاران باید این برنامه ریزی و تحلیل را در برنامه خود قرار دهند.

 

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .