يكشنبه ۳۰ دي ۱۳۹۷
انتقادها در پی تصمیم روحانی بالا گرفت؛
معرفی شریعتمداری برای وزارت کار، توهین به شعور مردم است
نابسامانی‌ها و تخلفات صورت گرفته در وزارتخانه تحت اختیار شریعتمداری همچنان گریبان‌گیر صنعتگران و فعالان اقتصادی است، در چنین شرایطی معرفی او بعنوان وزیر کار موجی از انتقادات را به دنبال داشته است تا جایی که در یک نظرسنجی اینترنتی 97% از کاربران این اقدام روحانی را "توهین به شعور مردم" قلمداد کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  محمد شریعتمداری که پیش از این بخاطر عملکرد پرعیب و ایرادش در وزارت "صمت" صدای نمایندگان مجلس و کارشناسان اقتصادی را درآورده بود، با خواست حسن روحانی برای تصدی گری بر وزارت‌خانه "تعاون، کار و رفاه اجتماعی" به مجلس معرفی شده است.


نابسامانی ها و تخلفات صورت گرفته در "وزارت صنعت، معدن و تجارت" در دوره‌ای که محمد شریعتمداری مدیریت این وزارت‌خانه را بر عهده داشت همچنان گریبان‌گیر صنعتگران و فعالان اقتصادی است، در چنین شرایطی معرفی او به عنوان وزیر کار موجی از انتقادات را به دنبال داشته است.


ماجرای ثبت سفارش 6400 خودرو وارداتی به صورت "غیرقانونی" یک قلم از تخلفاتی بود که در وزارت صنعت صورت گرفت؛ این تخلف در زمانی اتفاق افتاد که سامانه ثبت سفارش خودرو طی چندماه بسته بود.


مقاومت شریعتمداری در برابر شفافیت اطلاعات و انتشار لیست دریافت کنندگان ارز دولتی یکی دیگر از مسائلی بود که در ماه های قبل و به خصوص در بحبوحه گرانی دلار، هیئت دولت را وارد فضای تنش‌آلود کرد و باعث بدبینی مردم نسبت به مقامات دولتی شد.


در روزهای گذشته یکی از سایت های حامی دولت موضوع معرفی شریعتمداری برای وزارت کار را در بین مخاطبین خود به نظرسنجی گذاشت، طبق نظرسنجی سایت "انتخاب" 97% از کاربران که عموما از طیف حامی دولت بودند این اقدام روحانی را توهین به شعور مردم قلمداد کردند.

اظهار مخالفت نسبت به معرفی شریعتمداری برای تصدی وزارت کار محدود به رسانه نبوده است؛ تحلیلگران سیاسی و نمایندگان مجلس نیز نسبت به این موضوع واکنش منفی نشان دادند.

در همین رابطه سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامیبا اشاره به معرفی محمد شریعتمداری وزیر پیشین صنعت به عنوان وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مجلس گفت: با وجود اینکه افراد شاخص زیادی در طیف‌های مختلف سیاسی هستند که رئیس جمهور می‌تواند از آن‌ها استفاده کند شاید رئیس‌جمهور می‌خواهد از نیرو‌های یک طیف خاص استفاده کند.

هدایت‌الله خادمی، نایب‌رئیس کمیسیون انرژی مجلس نیز در این رابطه گفت: شریعتمداری زمانی که استیضاحش در مجلس مطرح شد، دنبال پس گرفتن امضای نمایندگان بود؛ اما نمایندگان موافقت نکردند؛ حالا چگونه به‌عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی معرفی می‌شود؟ به نظرم این امر غیرقانونی است که به وزیری در حال استیضاح بگویند استعفا بده تا تو را در وزارتخانه دیگری به‌کار بگیریم!

علی رستمیان، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس نیز درباره معرفی محمد شریعتمداری به عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: هنوز کمیسیون اجتماعی بررسی دقیقی درباره صلاحیت وی نکرده اما این سؤال مطرح است که چرا او را از وزارت صنعت، معدن و تجارت به این وزارتخانه می‌آورند. اگر موفق بوده چرا در همان جا ادامه فعالیت نمی‌دهد و اگر موفق نبوده چرا به عنوان وزیر مجدداً معرفی می‌شود؟

 

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .