پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷
پاسداشت روز جهانی عصای سفید؛
قم، پیشتاز در انتشار کتب خط بریل/ این کتاب ها در سراسر کشور توزیع می شود
کتب فراوان خط بریل منتشر شده در قم، در سراسر کشور توزیع خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، آیین گرامیداشت روز جهانی عصای سفید به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، با همکاری اداره کل بهزیستی و کانون نابینایان جلوه امید استان قم، با رونمایی از 10 عنوان کتاب جدید خط بریل همراه بود.
در این مراسم، حجت الاسلام منصور رضوانی، مدیرعامل کانون نابینایان جلوه امید با اشاره به کارنامه درخشان واحد تولید بریل اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم اظهار داشت: این اداره کل در حوزه فرهنگ به ویژه کتاب و کتابخوانی بسیار پویا و به روز عمل کرده و همکاری خوبی با اداره کل بهزیستی و کانون نابینایان جلوه امید در حمایت از روشندلان داشته است که جای تقدیر و تشکر دارد.
وی همچنین درباره کانون نابینایان جلوه امید بیان داشت: اعضای روشندل این کانون در رشته های مختلف ورزشی، هنری و فرهنگی رتبه های ملی و فراملی کسب کرده اند و مسئولین امر و دستگاه ها و سازمان ها نیز باید حمایت خود را از این عزیزان تداوم بخشند.
در این مراسم، حجت الاسلام جباری، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز با بیان آماری گفت:  این ده عنوان کتاب بریل در2381 صفحه با موضوعات دین، ادبیات، دفاع مقدس و تاریخ رونمایی می شود تا پس از این رونمایی، به 60 مرکز در سراسر کشور ارسال و زمینه برای استفاده همه روشندلان عزیز از این فرصت مطالعه فراهم شود.

وی افزود: بخش تولید بریل این اداره کل 4279 عنوان کتاب بریل و 6796 نسخه کتاب گویا را در اختیار مخاطبانش قرار داده است که این فعالیت های اثربخش، نتیجه ی تعهد و پویایی و زحمات کتابداران بخش نابینایان است که با علاقه و پشتکار شبانه روزی در این زمینه گام برمی دارند.
در این مراسم علاوه بر حجج اسلام رضوانی و جباری، حجت الاسلام قبادی، مشاور رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی و رئیس شعبه استانی قم؛ عطاءالدین قاسمی، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و رضا سلیقه، مدیرکل بهزیستی استان قم نیز حضور داشتند.

 

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .