يكشنبه ۳۰ دي ۱۳۹۷
نفوذ با پوشش برنامه فرهنگی،
ماجرای حضور بیگانگان در روستاهای قم چیست؟+ تصاویر
در آیین بهره‌برداری این مجتمع فرهنگی سفیران کشورهای نروژ، سوئد و نمایندگان سفارتخانه‌های دانمارک، اتریش، سوییس و بریتانیا حضور داشتند که در نوع خود جالب و قابل‌توجه است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، سه‌شنبه هفته گذشته بود که مجتمع فرهنگی مبارک‌آباد بخش مرکزی قم افتتاح شد، مجتمعی که دریکی از روستاهای محروم به بهره‌برداری می‌رسید تا گره‌ای هرچند کوچک از مشکلات فرهنگی روستاییان را باز کند اما پوشش جمعیتی این روستا و سرمایه‌گذاران این پروژه سؤالاتی را در بین اذهان عمومی ایجاد کرده است.
نخست پوشش جمعیتی این روستا است که بیشتر از مهاجران افغانستانی است به‌طوری‌که هم‌اکنون بیش از 2 هزار نفر از ساکنان این روستا از اتباع افغانستان هستند
از سوی دیگر در آیین بهره‌برداری این مجتمع فرهنگی سفیران کشورهای نروژ، سوئد و نمایندگان سفارتخانه‌های دانمارک، اتریش، سوییس و بریتانیا حضور داشتند که در نوع خود جالب و قابل‌توجه است.
حضور این تعداد سفیر و نماینده از کشورهای خارجی با توجه به سابقه قبلی آن‌ها با واکنش‌های همراه بود.
امیرآبادی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی چند روز بعد از افتتاح این مرکز در صفحه توییتر خود نوشت: "مراقب نفوذ باشیم، برخی از سفرای کشورهای اروپایی در مناطق محروم قم چکار دارند، شنیده‌شده سفرا و نمایندگان چهار کشور اروپایی دریکی از روستاهای محروم قم حضور یافته و یک مرکز فرهنگی را افتتاح کردند و قول کمک به یک مدرسه را نیز داده‌اند.
این‌ها چقدر دلسوز ملت ایرانند."
البته این پایان کار نبود به‌طوری‌که حجت‌الاسلام‌والمسلمین ذوالنوری نماینده دیگر مردم قم در مجلس ضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: آن‌ها با پوشش اینکه می‌خواهیم بر روی مسائل فرهنگی اتباع کارکنیم شروع به فعالیت کرده‌اند اما بنده این موضوع را مشکوک می‌دانم زیرا معقول به نظر نمی‌رسد.
وی ادامه داد: ما در کشورمان برای اتباع خارجی مقدار زیادی هزینه می‌کنیم و منطقی نیست که آن‌ها بخواهند به‌صورت مستقل به این موضوع وارد شوند، اگر هم می‌خواهند اقدامی برای اتباع انجام دهند نباید مباشرتا اقدام کنند بلکه باید با ارائه نیابت به وزارت کشور آن‌ها را در این کار کمک کنند.
ذوالنوری اظهار کرد: کمیساریای عالی پناهندگان هم برای کمک به اتباع حاضر در ایران مبالغی را به کشورمان می‌پردازد، لذا موضوع حضور چهار کشور اروپایی در ایران و کمک فرهنگی به اتباع خارجی در حقیقت یک نوع جا پا باز کردن است.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تأکید براینکه انتخاب قم برای این هدف بسیار مشکوک است، گفت: در حال پیگیری این موضوع از طریق اداره اتباع و وزارت کشور هستیم و در صورت عدم رفع ابهامات و محرز شدن شک، این مسئله را به‌طور سؤال از رحمانی فضلی وزیر کشور حتماً پیگیری می‌کنیم.
به‌هرحال کشورهای اروپایی در 4 دهه‌ای که از انقلاب گذشته است نشان داده‌اند که از راه‌های مختلف به دنبال تغییر در ساختار نظام و حتی براندازی آن هستند و ضرورت دارد در برابر اقدامات آن‌ها هوشیار باشیم.

 

برچسب ها : سفرای خارجی
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .