يكشنبه ۳۰ دي ۱۳۹۷
اسپانسر بودجه و محتوا را با هم می‌خواهد/ راه را اشتباه رفته‌ایم
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، کامیار اسماعیلی مجری و برنامه ساز درباره نبود برنامه های جذاب و سرگرم کننده برای نوجوانان گفت: اگر برنامه مناسبی برای نوجوانان نداریم یعنی اراده ای برای داشتن چنین برنامه هایی وجود نداشته است.

وی درباره نبود این برنامه ها اظهار کرد: وقتی می بینید مجموعه ای خروجی ندارد ابتدا باید دلیل این امر را از مدیر آن مجموعه پرسید و دلایل مدیر مجموعه را جویا شوید. مدیرانی که تاکنون بر مسند کار بوده اند و هستند باید پاسخگو باشند چون رسانه ملی متعلق به مردم است و اگر ما اعتقاد داریم صداوسیما یک دانشگاه است پس باید مطلب آموزنده ارایه کند.

وی که از مجریان برنامه خاطره انگیز «نیمرخ» است، درباره نبود بودجه در تولید برنامه های مرتبط با نوجوانان اظهار کرد: مساله فقط بودجه نیست، بودجه قسمتی از کار است. در درجه اول باید شَم هنری در کار وجود داشته باشد و در اتاق فکر برنامه ها از جامعه شناس و روانشناس دوره نوجوانی بهره گرفته شود، باید این برنامه ها از حمایت برخوردار باشند و به این ترتیب بودجه آخرین مرحله است.

اسماعیلی با اشاره به اسپانسرمحور شدن برنامه ها و کاهش برنامه های تخصصی برای قشرها و سنین مختلف تاکید کرد: تلویزیون راهش را اشتباه می رود، نمی توان با همکاری اسپانسر برنامه ای تولید کرد که قرار است مثل دانشگاه عمل کند. این طور نیست که یکی سرمایه بدهد و یکی دیگر محتوا را تعیین کند بلکه در این شرایط همان سرمایه گذار تعیین می کند که محتوا چه باشد.

وی اضافه کرد: موضوع خیلی از برنامه هایی که ساخته می شود برای اسپانسر جالب نیست. مثل این است که با حمایت اسپانسرها اخبار تولید کنید در این صورت اخبار جهت دار می شود، موضوعات برنامه سازی هم همین است و کاری که با مشارکت سرمایه گذار دیگری تولید می شود محتوای مورد نظر او را هم تامین می کند.

مجری «نیمرخ» در پایان درباره غفلت از نوجوان برای برنامه سازی بیان کرد: ما هنرمندان زیادی داریم اما از آنها بهره گرفته نمی شود و صداوسیما باید بابت اینکه چرا از هنرمندانش استفاده نمی کند جوابگو باشد.

 

انتهای پیام/

 

منبع : مهر
برچسب ها : صداوسیما
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .