يكشنبه ۳۰ دي ۱۳۹۷
معرفی کالای ایرانی در نمایشگاه یاد یاران؛
کمک به اقتصاد کشور جزئی از فرهنگ دفاع مقدس است
در نمایشگاه دفاع مقدس غرفه‌های متنوعی جهت بازدید عمومی برپا شده است؛ یکی از غرفه‌هایی که در روزهایی گذشته بیشتر مورد توجه مردم قرار گرفته، غرفه حمایت از کالای ایرانی می‌باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، هم‌زمان با هفته گرامی‌داشت دفاع مقدس، نمایشگاه یاد یاران با شعار "از محراب تا معراج" در شهر مقدس قم  برگزار شد.

در بخش اول نمایشگاه "یاد یاران" غرفه های متنوعی جهت بازدید عمومی برپا شده است، یکی از غرفه های فعال در نمایشگاه که توجه ما را بیشتر به خود جلب کرد، غرفه حمایت از کالای ایرانی بود.

در غرفه حمایت از کالای ایرانی سعی شده بود برخی از تولیدات تماما ایرانی به بازدیدکنندگان معرفی شود؛ در همین راستا گفتگوی صمیمانه ای با جناب منصور کریمی مسئول برگزاری این غرفه داشتیم که در ادامه می‌آید:

هدف شما از شرکت در نمایشگاه دفاع مقدس و برپایی غرفه "حمایت از کالای ایرانی" چه بود؟

همانگونه که در دوران دفاع مقدس شرایط کشور اقتضا می کرد که همه مردم برای حفظ امنیت و کیان مملکت از خودگذشتگی داشته باشند، در دوران حاضر نیز شرایط اقتصادی کشور می‌طلبد که مردم در راستای پیشرفت اقتصادی و گرداندن چرخ واحدهای تولیدی تلاش کنند.در بحبوحه جنگ هشت ساله ایران و عراق، اولویت کشور حفظ امنیت و تمامیت ارضی کشور بود و در شرایط فعلی اولویت کشور معطوف به رشد و ترقی اقتصادی است؛ تاکید چندین و چندباره مقام معظم رهبری بر مسائل اقتصادی و نام‌گذاری سالها بر مبنای چشم‌انداز اقتصادی نشان می دهد که ایشان اولویت کشور را در شرایط فعلی "تحکیم بنیه‌های اقتصادی" می دانند.

یکی از خدماتی که در غرفه "حمایت از کالای ایرانی" برای بازدیدکنندگاه در نظرگرفته شده، ارائه تسهیلات برای خریداران است؛ کسانی که مایل به خرید کالای ایرانی هستند می توانند در این غرفه معرفی‌نامه بگیرند و تا سقف 30 میلیون تومان با اقساط 36 ماهه از کالاهایی ایرانی خرید کنند.فرهنگ‌سازی در زمینه حمایت از کالای ایرانی تا چه حد میتواند به اقتصاد کشور کمک کند و در این رابطه چه اقداماتی صورت گرفته است؟

بدون شک برای حمایت از کالای ایرانی باید مردم به این سمت گرایش پیدا کنند و این امر اتفاق نمی افتد مگر اینکه در این رابطه فرهنگ‌سازی صورت گیرد.

برای ترویج فرهنگ استفاده از کالای ایرانی بخش های مختلف باید ورود کنند، صدا و سیما، سخنرانان، تریبون دران، موسسات و نهاد های فرهنگی، شهرداری ها، مدارس و ... که هرکس می‌بایست در جایگاه خود برای ترویج فرهنگ حمایت از کالای ایرانی تلاش کند.یکی از اقداماتی که می توان برای حمایت از کالای ایرانی انجام داد، عرضه محصولات تولید ملی در نمایشگاه های داخلی و بین المللی است، در این نمایشگاه هم می توان محصولات تولید داخل را به مردم معرفی کرد و هم می توان تسهیلات مورد نیاز برای خرید کالای ایرانی را در اختیار آنان قرار داد.

البته نکته‌ای که در زمینه حمایت از کالای ایرانی باید در نظر داشت "احترام به حقوق خریدار" است، ما باید سعی کنیم محصولاتی که تولید می کنیم از لحاظ سطح کیفیت نیاز مشتری را برطرف نماید و اگر ایرادی در کار ما وجود دارد سریعا آن‌را برطرف نماییم.

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .