پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷
شوک به وزنه برداری؛ علی حسینی هم در جهانی غایب است
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، در شرایطی که نزدیک به یک ماه تا آغاز رقابت های جهانی ۲۰۱۸ وزنه برداری به میزبانی ترکمنستان باقی مانده، به نظر می رسد تیم ملی ایران وضعیت خوبی از نظر نفرات باقی مانده در اردو ندارد.


در حالی که در روزهای اخیر شایعاتی پیرامون مصدومیت علی حسینی به گوش می رسید، امروز رسما سرمربی تیم ملی اعلام کرده که او در مسابقات جهانی حاضر نخواهد بود.


محمدحسین برخواه در خصوص شرایط تیم ملی بزرگسالان اظهار داشت: بعد از بازی های آسیایی، تمرینات ملی پوشان بزرگسال برای آمادگی هر چه بیشتر جهت حضور در مسابقات جهانی ترکمنستان از 16 شهریور ماه در کمپ تیم های ملی آغاز شد. بعضی از نفرات ناخواسته از تیم جدا شدند، بهداد سلیمی خداحافظی کرد و کیانوش رستمی از ترکیب تیم کنار گذاشته شد. همچنین ایوب موسوی و علی میری به دلیل مصدویت در اردوی این مرحله حضور پیدا نکردند و در نهایت سعید علی حسینی هم بعد از چند روز که در اردو حضور داشت اعلام کرد آسیب دیدگی دارد به همین دلیل از اردوی تیم ملی جدا شد و در مسابقات جهانی حضور نخواهد داشت.


وی ادامه داد: از چند ماه قبل احتمال می دادیم در این شرایط قرار بگیریم به همین اساس نفراتی را از قبیل؛ امیر حقوقی و رضا بیرالوند را به اردو فرا خواندیم و همایون تیموری هم پس از چند روز از آغاز هفتمین مرحله اردوی تیم ملی به تمرینات اضافه شد. چون سعی داریم با ترکیب کامل در مسابقات جهانی شرکت کنیم تغییراتی را در تیم ایجاد کردیم.


سرمربی تیم ملی در خصوص آخرین مهلت برای اعلام اسامی 10 ملی پوش اعزامی به مسابقات جهانی ترکمنستان تاکید کرد: هم اکنون 12 ملی پوش در اردو حضور دارند و این نفرات شانس حضور در مسابقات را دارند. آخرین فرصت اعلام لیست 12 وزنه بردار اصلی و رزرو (جایگزین) پایان این هفته است تا به فدراسیون جهانی اعلام کنیم. ولی ترکیب اصلی (10 نفره) چند روز قبل از اعزام به عشق آباد مشخص می شود.


با این وضعیت از میان نفراتی که در بازی های آسیایی ترکیب تیم ملی را تشکیل می دادند، ۵ نفر هم اکنون در اردو نیستند و فقط ۳ نفر دیگر یعنی سهراب مرادی، علی هاشمی و محمدرضا براری در جمع اردونشینان حاضر هستند.


بنابراین با توجه به حضور نفرات جوان تر فقط ایران می تواند روی مدال سهراب مرادی حساب بازکند و شاید علی هاشمی و براری نیز در دسته ۱۰۵ کیلوگرم امیدهایی داشته باشند.


این در حالی است که ایران سال گذشته به عنوان قهرمانی جهان رسیده بود و برای تکرار این عنوان با توجه به بازگشت تیم های قدرتمند مثل روسیه، چین و قزاقستان بعد از محرومیت کاری سخت و تا حدودی غیرممکن پیش رو دارد.

 

انتهای پیام/

 

منبع : ورزش سه
برچسب ها : ورزش
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .