پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷
زنگ خطر «مهر» شنیده نمی‌شود!
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  مدارس دستی سر و روی خود کشیده‌اند و آب و جارو کرده‌اند تا از امروز به استقبال دانش‌آموزان بروند. به طور کلی حال و هوای مهر و شروع سال تحصیلی جوری است که همه ارکان جامعه را به تکاپو می‌اندازد تا بهترین مهر برای آینده‌سازان کشورمان رقم بخورد. تصویر مهر با دختربچه‌ها و پسربچه‌های روپوش به تن و آراسته با کوله‌پشتی‌های پر از امید که از هر کوچه و خیابانی به سمت مدارس روانند، گویاترین راوی امید به آینده است. اما ورود نظام آموزش و پرورش به قضیه مدارس غیردولتی، ساختار و بنیان آموزش و پرورش را وارد مافیای ویرانگری کرد که هر بار در اول مهرماه در واقع زنگ خطر مهر را به صدا درمی‌آوریم.


از بین یک میلیون و ۳۸۲ هزار و ۲۲۹ متولد سال‌۹۰ که امسال در سن ورود به کلاس اول ابتدایی هستند، بنابر آمار آموزش و پرورش، مدارس کشور امروز پذیرای یک میلیون و ۲۹۶ هزار نفر از آن‌ها می‌شوند. هر چند آمار اعلامی آموزش‌و‌پرورش از افزایش ۴۵ هزار نفری شکوفه‌های باغ علم و دانش خبر می‌دهد. با وجود این، حدود ۹۰ هزار نفر از بچه‌ها در سن اول ابتدایی امروز و در آغاز سال تحصیلی غایب هستند. این رقم در مقایسه با ورودی‌های اول ابتدایی به اندازه‌ای قابل توجه است که آموزش و پرورش بخواهد از میان سه عامل بازماندگی از تحصیل، فوت و مهاجرت سراغ آن‌ها را بگیرد. همچنین ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار دانش‌آموز دیگر از فردا به شکوفه‌ها می‌پیوندند تا آغاز سال تحصیلی، رسمیت ویژه‌تری بیابد.
از طرفی علاوه بر آموزش و پرورش، شهرداری‌ها، اتوبوسرانی و پلیس نیز برای داشتن اول مهری هر چه باشکوه‌تر در کنار خانواده‌ها قرار دارند.

 

 

انتهای پیام/

 

برچسب ها : استقبال
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .