يكشنبه ۳۰ دي ۱۳۹۷
رئیس انجمن تبلیغ حوزه علمیه قم؛
هدف سکولاریسم، دور کردن جوانان از پیام عاشوراست
حجت الاسلام سید محمد واعظ موسوی بیان داشت: هدف دشمن از ترویج سکولاریسم در جامعه ما این است که مردم و جوانان پیام ناب نهضت عاشورای حسینی را به درستی درک نکنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،   حجت الاسلام و المسلمین سید محمد واعظ موسوی در گفتگو با خبرنگار  ما به تاریخ زندگی ائمه اطهار اشاره کرد و گفت: دستگاه خبیث یزید به دنبال انحراف در دین و اجرای طرح نفوذ فرهنگی مغایر با آموزه های ناب اسلامی بود؛ امروز نیز دشمن به طریق دیگر همان اهداف شوم اُمویان را در سر دارد و می خواهد آن ها را محقق کند، چنان که بیش از دو دهه است مقام معظم رهبری نسبت به تهاجم فرهنگی و شبیخون فرهنگی دشمن به خصوص در عرصه اخلاق و اعتقادات و باورهای دینی هشدار داده اند و می دهند.


رئیس انجمن تبلیغ و ارتباطات حوزه علمیه قم بیان داشت: هدف دشمن از ترویج سکولاریسم در جامعه ما این است که مردم و جوانان پیام ناب نهضت عاشورای حسینی را به درستی درک نکنند.


وی ادامه داد: آنچه مسلم است این که آن ها بیکار ننشسته اند ، چه آن که بنابر قولی در حال حاضر بیش از صد شبکه ماهواره ای فارسی زبان شبانه روز مشغول بمباران فکری و فرهنگی علیه جامعه ما هستند و در این بین، به انتشار شبهات اعتقادی و تاریخی به خصوص در رابطه با عاشورا و فرهنگ حسینی می پردازند تا به خصوص نسل جوان جامعه ما نتواند از قیام عاشورا، ره توشه مبارزه علیه ظلم و نظام استکباری را برگزیند و آن را بکار بندد.


واعظ موسوی عنوان کرد: به تعبیر شهید مظلوم آیت الله بهشتی ، امام حسین (ع) به دنبال این بود که حق از باطل شناخته شود و این جنگ حق و باطل در صحنه کربلا، مصداق و نمود بسیار بارز و روشنی داشت که برای همیشه تاریخ به عنوان یک نقطه عطف و الهام بخش در این جدال همیشگی باقی خواهد ماند.


این استاد حوزه همچنین با بیان این که در دهه اول محرم به خصوص باید اهداف اصلی قیام حضرت اباعبدالله (ع) برای عموم مخاطبان به درستی بازگو شود، خاطرنشان کرد: امام حسین(ع) به‌عنوان سبط اکبر حضرت رسول(ص) وقتی متوجه شدند که گروهی به شکلی آشکار درصدد ریشه‌کن کردن اساس اسلام، تغییر سنت‌های نبوی و جایگزین کردن بدعت‌ها به جای سنت‌ها هستند، به این یقین رسیدند که بارور کردن درخت اسلام و حفظ دین جدشان پیامبر(ص) نیازمند خون مطهر ایشان و اهل بیتشان است و لذا با همه چیز خود در کربلا از دین و شریعت دفاع کردند.


وی بیان داشت: سیدالشهدا(ع) با دست رد زدن به پیشنهادهای امویان، در مقابل ظلم و ستم آن ها ایستادند و انگیزه خود را احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر و بر پا کردن دین اسلام و زدودن انحرافاتی قرار دادند که به‌ دست حکام ظلم و جور و در راس آن ها یزید ملعون در جامعه اسلامی رسوخ کرده بود.


 

 

انتهای پیام/

 

برچسب ها : واعظ موسوی
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .