يكشنبه ۳۰ دي ۱۳۹۷
بازداشت مدیر تئاتر شهر و یک کارگردان تئاتر پس از انتشار تیزر جنجالی+عکس
قم فردا: پخش یک تیزر جنجالی از نمایش «رویای شب تابستان»، کارگردان این تئاتر و مدیر تئاتر شهر که این تئاتر موزیکال در آن اجرا می‌شد، احضار و در نهایت برای رسیدگی قضایی به پرونده‌شان به صورت موقت بازداشت شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، کمدی موزیکال رویای شب تابستان به کارگردانی مریم کاظمی، پس از برگزاری جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران مبارک در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه رفت و با اجرای زنده موسیقی اجراهای پیاپی داشت. در روزهای اخیر تیزر این نمایش در فضای مجازی پخش شد؛ تیزری که مشخص نیست تا چه میزان چکیده و یا برآیند نمایش بود اما انتظار می‌رفت این تیزر جنجالی حواشی در پی داشته باشد.

در این کلیپ که آهنگ یکی از خوانندگان زن بازخوانی شده بود، تصاویری از حرکات موزون ثبت شده بود که همین تصاویر حاشیه ساز شد. در این شرایط، ابتدا حکم قضایی مبنی بر توقیف این نمایش صادر شد و سپس کارگردان این تئاتر و همچنین مدیر تئاتر شهر برای توضیح پیرامون این تئاتر به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شدند و در نهایت این دو بازداشت موقت شدند.

شهرام کرمی، مدیرکل هنرهای نمایشی در گفت‌وگو با ایسنا ضمن تایید این خبر، بیان کرد: «با احضار خانم کاظمی و دکتر سعید اسدی مدیر سالن کارگردان نمایش "رویای شب تابستان"، به دلیل مشکلی که نسبت به تیزر نمایش پیش آمده بود، روند رسیدگی به ماجراء تا پایان وقت اداری امروز یکشنبه، ۱۸ شهریور طول کشید و منجر به بازداشت موقت آن‌ها شد.»

او افزود: «با وجود پیگیری‌های زیادی که صورت گرفت، به‌دلیل این‌که وقت اداری به پایان رسیده بود، نتوانستیم اقدامی انجام دهیم و این اتفاق ناخوشایندی است که رخ داده است. چرا که مشکل پیش‌آمده بدون این‌که نمایش دچار مشکل محتوایی باشد، اتفاق افتاده و متاسفانه تیزر نمایش مونتاژی از چند تصویر مختلف بوده که شبهه ایجاد کرده است.»

اسدی تأکید کرد: «این اتفاق سبب شد از این پس توجه جدی به فضای مجازی شود و البته دستگاه قضایی هم وظایفی دارد و ما هم ملزم به تمکین از قانون هستیم. به عنوان مدیرکل هنرهای نمایشی در صورت احضار، به دادگاه می‌روم چراکه مسئولیت صدور مجوزها بر عهده من است و بابت هر اتفاق تئاتری باید پاسخگو باشم که حتماً خود را ملزم به این‌کار می‌دانم اما امیدوارم این اتفاق هرچه سریع‌تر به پایان برسد.»

 

انتهای پیام/

 

برچسب ها : تئاتر
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .