يكشنبه ۳۰ دي ۱۳۹۷
گفتاری از حجت الاسلام دکتر ملک زاده/
در نکوهش نفاق و دروغ آمریکا/ از قتل عام مردم تا ادعای حقوق بشر
این روزها، سالروز جنایت تاریخی دولت آمریکا در قتل عام مردم ژاپن است؛ جنایتی که آتش آن در طول تاریخ، خاموش شدنی نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، این روزها سالروز جنایت تاریخی دولت جنایتکار آمریکا در قتل عام مردم ژاپن با بمب‌های اتمی است. از طنزهای تلخ تاریخی است که دولتی که اکنون در جهان خود را داعیه‌دار عدم اشاعه تسلیحات اتمی معرفی می‌کند، با حمله اتمی به دو شهر هیروشیما و ناکازاکی ژاپن، بیش از یکصد هزار نفر را در یک لحظه قتل عام کرد. در لحظه صفر روز 6 اوت سال 1945، یک جنگنده بی 29 ارتش ایالات متحده طبق ماموریت تعیین شده، اولین بمب اتمی تاریخ بشر را بر سر مردم شهر هیروشیمای ژاپن منفجر ساخت. انفجار قارچی شکل حاصل از این بمب اتمی موسوم به "پسر کوچک"، 90 درصد از شهر پرجمعیت هیروشیما را در یک لحظه نابود کرد و 80 هزار نفر را در چند ثانیه متلاشی کرد. نیرویی که این بمب تولید کرد، معادل 15 هزار تن تی‌ان‌تی بود و 5 مایل مربع از شهر را نابود کرد. 3 روز بعد، برای بار دوم یک هواپیمای بی 29 دیگر آمریکایی یک بمب هسته‌ای دیگر موسوم به "مرد چاق" را این بار بر شهر ناگازاکی منفجر نمود و 40 هزار نفر را در دم به قتل رساند. در اثر این دو انفجار هسته‌ای، علاوه بر هزاران نفری که در لحظه انفجار قتل عام شدند، ده‌ها هزار نفر دیگر نیز در ماه‌ها و سال‌های بعد در اثر تشعشعات رادیواکتیو حاصل از این دو انفجار هولناک جان خود را از دست دادند. در ارتباط با تنها حمله اتمی در جهان نکاتی حائز اهمیت است:

سودای رهبری بر جهان

«جیمز بایرنس»، وزیر امور خارجه دولت هری ترومن رئیس جمهور آمریکا معتقد بود که استفاده از بمب هسته‌ای علیه ژاپن به قدرت رهبری آمریکا در جهان وجهه استیلا بخشیده و نقش این کشور را در شکل‌دهی جهان پس از جنگ تثبیت خواهد کرد. او نخستین کسی بود که برای اولین بار هری ترومن را از وجود پروژه هسته‌ای منهتن در آمریکا مطلع کرد. آمریکا از سال 1940 (یک‌سال پس از آغاز جنگ دوم جهانی و یک‌سال پیش از ورود آمریکا به این جنگ) سرمایه‌گذاری بر روی بمب اتمی خود را آغاز کرد. پروژه فوق سری «منهتن» با هدف تولید بمب اتمی در آمریکا را مهندسین ارتش آمریکا در دو نهاد «دفتر تحقیق و توسعه علمی» و «وزارت جنگ آمریکا» عهده‌دار شدند.  دو روز پس از حمله به هیروشیما، شوروی هم به ژاپن اعلام جنگ داد و به منچوری یورش بورد، در این حال، ترومن برای کسب عنوان پیروزی به نام آمریکا و حفظ برتری مصمم شد هرچه سریع‌تر جنگ را بدون مشارکت روس‌ها به پایان برساند. به همین خاطر آمریکایی‌ها در 9 اوت دومین بمب را بر سر مردم ناگازاکی فروانداختند. این بمب با قدرت تخریبی بیشتر از بمب اول، راس ساعت 11:02 صبح بر سر مردم ناگازاکی انداخته شد. انفجار این بمب نیرویی معادل حدود 22 هزار تن تی‌ان‌تی ایجاد کرد. این همه جنایت با سودای رهبری بر جهان از سوی آمریکا انجام شد!

 بمباران هسته‌ای بلافاصله پس از دستیابی به بمب اتم

ساعت 5:30 بامداد روز 16 جولای 1945، آمریکا در تست مشهور به «ترینیتی»، اولین بمب پلوتونیومی خود را در ایالت نیومکزیکو آزمایش کرد. تنها سه هفته پس از اولین تست هسته‌ای آمریکا، این کشور اولین حمله هسته‌ای خود در تاریخ جهان را انجام داد! دولت آمریکا 3 روز بعد دومین حمله هسته‌ای را انجام داد و در سالهای بعد نیز بارها کشورهای مختلف را به حملات هسته‌ای تهدید نموده است. این امر نشان می‌دهد دستیابی به سلاح‌های نامتعارف و در اختیار داشتن بمب اتم برای آمریکا تا چه حد می‌تواند خطرناک باشد.

دلایل انتخاب دو شهر هیروشیما و ناکازاکی

توجه به دلایل انتخاب دو شهر نسبتا پرجمعیت هیروشیما و ناکازاکی برای بمباران اتمی توسط آمریکا نیز حاکی از خباثت این دولت استکباری و جنایتکار است. در تاریخ 6 اوت 1945 یعنی روز حمله به هیروشیما به‌عنوان اولین هدف، این شهر که در 500 مایلی توکیو واقع شده است 350 هزار نفر جمعیت داشت. این امر می‌توانست تلفات سنگینی در این شهر پرجمعیت و متراکم برجای گذارد. از سوی دیگر، دو شهر هیروشیما و ناکازاکی از آن رو به عنوان هدف بمباران هسته‌ای انتخاب شدند که تاسیسات این دو شهر برخلاف تقریبا بقیه شهرهای ژاپن که در جریان جنگ نابود شده بودند، آسیب زیادی ندیده بودند. از این رو از نگاه دولت جنایتکار آمریکا، تعداد جمعیت و موقعیت این شهرها برای تخریب شدن و قتل عام گسترده به ‌وسیله بمب اتمی هدف‌های مناسبی بودند!

شادی و پایکوبی پس از ارتکاب جنایت!

پس از دو بمباران بی‌سابقه هسته‌ای که منجر به قتل عام بیش از 120هزار نفر از مردم ژاپن در ظرف چند ثانیه و تسلیم بی قید و شرط آن کشور گردید، این روز در آمریکا به روز پیروزی در ژاپن مشهور شد و در سراسر آمریکا به ‌مناسبت این پیروزی بزرگ(!!) جشن و پایکوبی به راه افتاد! چرا که از نگاه دولت جنایتکار آمریکا تسلیم دشمن ولو با قتل عام گسترده انسانهای غیر نظامی و کشتار دسته جمعی زنان و کودکان با سلاح‌های نامتعارف همراه باشد یک پیروزی به حساب می‌آید! این امر به نوعی مورد تایید دولتهای بعدی ایالات متحده تا زمان دولت ترامپ نیز قرار گرفته و این اتفاق را برای پایان دادن به جنگ توجیه نموده‌اند!

دروغی به‌نام عدم اشاعه هسته‌ای!

در حالی که تنها کشتارهای هسته‌ای تاریخ و استفاده از بمب اتم به ‌نام ایالات متحده آمریکا ثبت شده‌اند، دولت آمریکا خود را همچنان از مخالفان اشاعه هسته‌ای در جهان می‌داند و طی 12 سال چالش بر سر برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز ایران داعیه‌دار عدم اشاعه هسته‌ای بوده است! تنها دلیل این دروغ و ریاکاری آمریکا یک چیز بیش نیست و آن این است که دولت آمریکا واقعا مخالف اشاعه هسته‌ای در جهان است اما نه برای برقراری صلح و امنیت در جهان؛ بلکه او می‌خواهد خود تنها کشور دارای سلاح اتمی باشد تا بدون هیچ مزاحمت و دغدغه‌ای با اتکا به قدرت هسته‌ای بدون رقیب خویش بر جهان ریاست کند و هرگاه خواست از این سلاح علیه مخالفانش هم استفاده کند. چندی پیش، نوام چامسکی، نظریه‌پرداز مشهور آمریکایی اذعان کرد که آمریکا خود یکی از بزرگ‌ترین ناقضان عدم اشاعه هسته‌ای است. چامسکی که در خصوص اتهامات وارد شده به ایران در زمینه هسته‌ای سخن می‌گفت، اظهار داشت: «حتی اگر بپذیریم که ایران این پیمان را نقض کرده است، پیش از آن آمریکا و همچنین کشورهای دیگر هم این پیمان را نقض کرده‌اند. اما اگر کشورها به نقض پیمان منع گسترش سلاح‌های اتمی متهم شوند در آن صورت باید ناقضان بزرگ این پیمان را هم مورد توجه قرار دهیم. اسرائیل، پاکستان و هند هم این پیمان را نقض کرده‌اند...» آمریکا پس از ارتکاب جنایت دو بمباران هسته‌ای در ژاپن، دهها بمب اتمی دیگر نیز آزمایش کرده است. پایگاه «تروث آوت» اخیرا خبر داد که هزینه نوسازی تجهیزات هسته‌ای آمریکا بالغ بر یک تریلیون دلار بوده است. اخیرا آمریکایی‌ها یک بمب هسته‌ای دیگر هم توسعه داده‌اند که به‌قول «زاخاری کک»، خطرناک‌ترین سلاح هسته‌ای آمریکاست. بمب جدید مذکور B61-12 نام دارد. کک می نویسد: «آنچه که بمب B61-12 را خطرناکترین سلاح هسته‌ای زرادخانه هسته‌ای آمریکا می‌سازد، قابل استفاده‌تر بودن آن است. این قابل استفاده بودن از یک طرف به خاطر دقت و از طرف دیگر به خاطر قدرت انفجاری محدودتر آن است.» این بدان معناست که آمریکا با آزمایش نسل جدید بمب‌های اتمی از این پس در صدد است تا با سهولت بیشتر از گذشته از سلاح هسته‌ای استفاده نماید.

پس از جنگ جهانی دوم، هر ساله در تاریخ 6 اوت، هزاران ژاپنی در «پارک صلح» گردهم می‌آیند و یاد و خاطره قربانیان حمله‌ای که برای آمریکایی‌ها یک پیروزی تلقی گردید و به جشن و پایکوبی منجر شد را گرامی می‌دارند تا فراموش نکنند دولتی که اکنون دم از صلح و عدم اشاعه سلاح‌های اتمی می‌زند، زرادخانه‌های خود را هم اینک به بمب‌ها و کلاهک‌های هسته‌ای به مراتب پیشرفته‌تر از دو بمب هسته‌ای که بر سر مردم دو شهر هیروشیما و ناکازاکی فروافکند تجهیز نموده است. آمریکا در حال حاضر بنابر آمارها بیش از 5000 سلاح هسته‌ای در اختیار دارد که برای چندین بار نابودی کل کره زمین کافی هستند.

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .