يكشنبه ۳۰ دي ۱۳۹۷
خاطره خواندنی از حمایت مالی رهبر انقلاب؛ ورزشگاه شهرری یا حرم سیدالکریم؟
قم فردا: بعد از پیگیری از آقای محمدی گلپایگانی، مطلع شدم تنها یک میلیون تومان به عنوان کمک در نظر گرفته شده است. با توجه به اندک بودن این مبلغ، این تصور در ذهنم شکل گرفت که مبادا مشکلی وجود داشته که موجب ناراحتی رهبر انقلاب شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، حجت‌الاسلام و المسلمین ری‌شهری سال‌ها نمایندگی رهبر انقلاب در سازمان حج را بر عهده داشته‌اند و از دیدارهای با رهبر انقلاب خاطرات زیادی دارند. ایشان در بخشی از خاطراتشان درباره کمک رهبر انقلاب به حرم حضرت عبدالعظیم می‌نویسد: «آخرین دیدار من با مقام معظم رهبری در سال 73، روز ششم اسفندماه صورت گرفت که عمدتا در حال قدم زدن در حیاط بود.

گفتنی است، مدتی پیشتر، ایشان ضمن دیدار از طرح توسعه‌ آستانه حضرت عبدالعظیم، اجمالا قول دادند که به این طرح کمک کنند، اما بعد از پیگیری موضوع از آقای محمدی گلپایگانی، مطلع شدم تنها یک میلیون تومان به عنوان کمک در نظر گرفته شده است. لذا با توجه به اندک بودن این مبلغ، این تصور در ذهنم شکل گرفت که مبادا مشکلی وجود داشته که موجب دلگیری و ناراحتی معظم‌له شده است. مدتی هم از گرفتن این پول خودداری کردیم تا بلکه میزان آن افزایش یابد، اما بعد از اطمینان از عدم افزایش، آن را به عنوان تبرک دریافت کردیم.

در آن دیدار خدمت ایشان عرض کردم آیا چیزی موجب ناراحتی شما شده است که تنها یک میلیون تومان به عنوان کمک به طرح توسعه آستان در نظر گرفته‌اید؟ فرمودند: «خیر، من از شما دلگیری ندارم. پول‌های نزد من مصارف خاص دارد. از این پول‌ها شاید بتوان برای ساختن یک ورزشگاه در شهرری استفاده کرد، زیرا این کار بانی ندارد، اما چون آستانه امکاناتی در اختیار دارد، شما باید بتوانید به طرق مختلف، پول مورد نیاز را برای طرح توسعه آستانه فراهم کنید و من نمی‌توانم کمک چندانی به این قضیه بکنم.»

 

منبع: خاطره‌ها، حجت‌الاسلام و المسلمین ری‌شهری، صص 375-376.

 

انتهای پیام/

 

منبع : فارس
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .