يكشنبه ۳۰ دي ۱۳۹۷
در گفتگو با عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مطرح شد؛
خود دولت ارز را گران کرده!
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: مردم هم مرتب مسئله گرانی ارز را با توجه به آنچه مشاهده می کنند تحلیل کردند و معتقد هستند کسی که ارز را گران کرده است خود دولت است و بنابراین به خاطر نفعی که برایش داشته است ارز را گران کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، سیف رئیس پیشین بانک مرکزی نیز به تازگی گفته است؛ بانك مركزي با دستور مستقيم نهاونديان معاون اقتصادي رئيس جمهور قيمت دلار را در بازار تا هشت هزار تومان افزايش داده بود.

در این زمینه حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفتگو با خبرنگار قم فردا اظهار داشت: اسم وزیر اقتصاد وزیر اقتصاد است اما در عمل تصمیم گیر نیست در رابطه با وزیر صنعت و معدن و تجارت هم همین طور است که یکی از معاونان وزیر صنعت و معدن و تجارت در زمان استیضاح وزیر گفت وزیر کاره ای نیست.

وی بیان داشت: وزیراقتصاد باید پاسخگوی تمامی مسائلی که در حوزه اقتصادی باشد ، یکی از معاوان گفت تصمیم گیرنده در حوزه اقتصاد آقای نهاوندیان و آقای میری است این حرفی هم که العان سیف زده است موید همین مسئله است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس  خاطر نشان کرد: از طرفی مردم هم مرتب این مسئله را با توجه به آنچه مشاهده می کنند تحلیل کردند کسی که ارز را گران کرده است خود دولت است و بنابراین به خاطر نفعی که برایش داشته است ارز را گران کرده است.

حاجی دلیگانی در پاسخ به این سوال که آیا در این زمینه تحقیق و تفحصی صورت خواهد گرفت؟ اظهار داشت: طرح تحقیق و تفحص مصوب شده است یکی از محورهای این تحقیق هم قیمت ارز است طبیعتا تحقیق و تفحص اگر در مجلس تصویب شود عملیاتی خواهد شد و این موضوع هم در حین تحقیق و تفحص هم مورد بررسی قرار می گیرد.

وی در پاسخ به این سوال که نتیجه این تحقیق و تفحص و تایید گفته سیف آیا باعث کاهش قیمت دلار و همه اجناسی که به این واسطه گران شدند خواهد شد و پول هایی که نصیب دولت شده باز گردانده می شود؟ گفت: دنبال این مسئله هستیم و به دولت هم اعلام کردیم که شما قدرت خرید مردم را پایین آوردید باید به یک نحوی این مسئله را جبران کنید ولی هنوز راهکاری برای اینکه به چه صورت و به شکلی این کار انجام خواهد شد به نتیجه نرسیده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پاسخ به این سوال که به نظر شما تیم اقتصادی دولت موفق بوده؟ بیان داشت: خیر و دولت باید در این زمینه پاسخگو باشد.

 

انتهای پیام/

 

برچسب ها : ارز , دولت , دلار , تحریم , گرانی ,
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .