شنبه ۳ فروردين ۱۳۹۸
مدیرکل راه و شهرسازی استان قم
بهسازی کالبد و ارتقای فرهنگ اجتماعی هدف طرح بازآفرینی شهری
مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: در طرح بازآفرینی شهری تلاش شده، سطح زندگی مردم در بخش مسکن و فضای شهری در دو بعد کالبدی و اجتماعی ارتقا پیدا کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،حسن صبوری ارتقای کیفیت زندگی مردم را هدف اصلی طرح بازآفرینی شهری عنوان و اظهار کرد: سطح زندگی مردم باید در بخش مسکن و فضای شهری ارتقاء پیدا کند و در جهت تأمین مسکن مناسب برای مردم تلاش شود.

وی افزود: یکی از مهمترین مباحث سال ۹۷ بحث بازآفرینی شهری است که این موضوع گستره وسیعی در  استان و هم چنین در طرح‌های ملی دارد. رویکرد اصلی برنامه ملی بازآفرینی شهری، محله محوری است و در این برنامه فرهنگ ها و قومیت های متنوع شهر هم می بایست مورد توجه قرار بگیرند و در واقع حائز اهمیت هستند.

صبوری ضمن بیان اهمیت ارتقای کیفیت زندگی و توسعه خدمات زیر بنایی در بافت‌های فرسوده و تاریخی و حاشیه‌ای، بر اهمیت مشارکت ساکنین محلات اشاره کرد: انجام طرح ها و پروژه های عمرانی، زیربنایی و مهندسی بدون توجه به فرهنگ و بافت اجتماعی محلات مورد قبول نمی باشد و این بی توجهی موجب اعتراض و مخالفت ساکنین و از دست رفتن سرمایه اجتماعی می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم اظهار داشت: ویژگی منحصربه‌فرد شهر قم جایگاه زیارتی بودن این شهر است که زائرین و توریست‌های مذهبی به دلیل جاذبه های آن نظیر حرم حضرت معصومه(س)، مسجد مقدس جمکران و سایر اماکن موجود، به این شهر سفر می کنند و این مسئله توجه ویژه به مباحث بهسازی و ساماندهی بافت تاریخی قم را مطالبه می کند.

صبوری گفت: پیش بینی تحقق برنامه در سال ۹۷ شامل چهار بخش بوده که بخشی به وزارت راه و شهرسازی، شهرداری، مجموعه دستگاه‌های اجرایی بهره بردار عضو ستاد و از همه مهم‌تر توجه به مشارکت بخش خصوصی و ورود سرمایه گذاران در نقش توسعه گران و تسهیل گران است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در پایان به نقش دبیرخانه ستاد بازآفرینی استان اشاره و تصریح کرد: اداره کل راه و شهرسازی استان به عنوان دبیرخانه نقش هماهنگ‌کننده (Coordinator) دستگاه‌های متولی و عضو ستاد را ایفا و در راستای حفظ و صیانت از اماکن و ابنیه تاریخی به منظور جلوگیری از اتلاف وقت، هزینه اضافی و موازی کاری دستگاه‌ها ، هم افزایی و تشریک مساعی بین دستگاهی سیاست گذاری و برنامه ریزی می کند.

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .