شنبه ۳ فروردين ۱۳۹۸
تلاش برخی نمایندگان برای منتفی کردن جلسه استیضاح امروز/ این مجلس به کجا می رود؟
در حالیکه استیضاح علی ربیعی به عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دستور کار امروز مجلس شورای اسلامی قرار داشت؛ این جلسه برای دقایقی متوقف و حتی احتمال منتفی شدن استیضاح مطرح شد!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، در حالیکه قرار بود تا استیضاح علی ربیعی به عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان دستور اصلی جلسه امروز چهارشنبه هفدهم مرداد ماه 1397 مطرح باشد؛ دقایقی پس از آغاز جلسه و توضیحات اعضای هیئت رئیسه در زمینه روال جلسه استیضاح، مشخص شد که ۱۱ نفر از نمایندگان استیضاح کننده حاضر نشده اند تا در مخالفت با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی صحبت کنند!

بر این اساس قرار بود تا برخی نمایندگان مانند مسعود گودرزی، علیم یارمحمدی، سید قاسم جاسمی، علی اکبری، محمود نگهبان، حسن نوروزی، امیر خجسته، محمد شکری و اکبر رنجبرزاده در ابتدا صحبت  کنند و برخی دیگر هم پس از توضیحات وزیر، در مخالفت با تداوم حضور او در این وزارتخانه سخن بگویند که البته این اتفاق نیفتاد.

بر این اساس، پخش علنی مجلس از رادیو فرهنگ و برای دقایقی متوقف و حتی احتمال منتفی شدن استیضاح مطرح شد؛ اما استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بعد از تنفس ۳۰ دقیقه‌ای مجلس شورای اسلامی مجددا از سر گرفته شد.

این گزارش می افزاید ثبت نام برخی نمایندگان به عنوان مخالفان یک وزیر و سپس عدم صحبت کردن آنان به عنوان نماینده استیضاح کننده، تصمیم نخ نما شده ای است که گاهی اوقات در مجلس شورای اسلامی دیده می شود.

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .