شنبه ۳ فروردين ۱۳۹۸
در پی طرح سوال از رئیس جمهور؛
دولت را آب می‌برد، مجلس را خواب
نمایندگان تهران علیرغم اینکه همیشه سعی می کنند خودشان را نگران مشکلات معیشتی مردم جلوه دهند، حاضر به امضای طرح سوال از رئیس جمهور نشدند، از طرفی تعدادی از نمایندگان به دلایلی نامشخص امضای خود را پس گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  دولت یازدهم و دوازدهم طی چندسال گذشته با در پیش گرفتن سیاست های غیرمنطقی باعث به تعطیلی کشاندن واحدهای تولیدی و افزایش بی سابقه نقدینگی شدند، در تمام این سالها نمایندگان مجلس نه تنها برخورد جدی با مقامات دولتی انجام ندادند بلکه در مواردی عملکرد ضعیف دستگاه اجرایی را مورد حمایت قرار دادند.

در ماجرای موسسات مالی، نمایندگان مجلس اقدام شایسته ای در برخورد با کم کاری بانک مرکزی انجام ندادند، تنها زمانی به  یاد موسسات مالی افتادند که کارد به استخوان سپرده گذاران رسید و آنها برای مطالبه حقوق‌شان به برگزاری تجمعات خیابانی رو آوردند.
 
به تازگی جمعی از نمایندگان مجلس طرحی را برای سوال از رئیس جمهور ارائه کردند، در بدو امر انتظار می رفت که این طرح با حمایت گسترده نمایندگان همراه شود اما باری دیگر مشخص شد که واقعیت های درون مجلس با انتظارات منطقی میانه ی چندانی ندارد.

نمایندگان اصلاح طلب تهران علیرغم اینکه همیشه سعی می کردند خودشان را نگران مشکلات معیشتی مردم جلوه دهند، حاضر به امضای طرح سوال از رئیس جمهور نشدند، حتی برخی از آنان با حمایت های غلو آمیز از عملکرد دولت سعی کردند سمت و سوی انتقادات را به نهادهایی غیر از دولت منحرف کنند.

از طرفی تعدادی از نمایدگان در اقدامی غیرمتعارف امضای خود را برای طرح سوال از رئیس جمهور پس گرفتند، حال اینکه چرا نمایندگان مذکور از امضای خود پشیمان شده اند برای ما نیز جای سوال دارد.

در همین رابطه امیر خجسته بیان کرد: طرح سئوال از رئیس‌جمهور ابتدا از طرف 91 نماینده مطرح شد، اما با انصراف تعدادی از این نمایدگان، روز چهارشنبه 10 مرداد در مجلس اعلام وصول شد.

وی اظهار داشت: رئیس‌جمهور با حضور در مجلس باید به 5 پرسش نمایندگان مردم در حوزه اوضاع اقتصادی کشور پاسخ دهد که یکی از آن‌ها ناتوانی دولت در کنترل قاچاق که از عوامل مهم فلج اقتصاد ملی است به شمار می‌رود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس مطرح کرد: استمرار تحریم‌های بانکی با وجود گذشت دو سال، رکود شدید اقتصادی در دو دوره دولت با وجود وعده‌های فراوان برای عبور از رکود، انجام ندادن اقدام شایسته در مورد کاهش نرخ بیکاری، رکود اقتصادی شدید چندین ساله و افزایش شتابان نرخ ارزهای خارجی و کاهش شدید ارزش پول ملی از دیگر پرسش‌هایی است که 80 نماینده مجلس بر پاسخگویی رئیس‌جمهور نسبت به آن‌ها اصرار دارند.

 

 

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .