شنبه ۳ فروردين ۱۳۹۸
رئیس پژوهشگاه حوزه و دانشگاه:
رسانه ها با اطلاع رسانی درست ، جو روانی کاذب در اقتصاد را بشکنند
رئیس پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه فروختن سکه و ارز در شرایطفعلی تاثیر چندانی بر وضعیت اقتصادی ندارد بلکه باید جامعه از لحاظ جو روانی آرام شود، گفت: رسانه ها با اطلاع رسانی درست ، جو روانی کاذب در اقتصاد را بشکنند.

 حجت الاسلام و المسلمین حسن نظری شاهرودی در گفتگو با خبرنگار قم فردا با اشاره به نوسانات بازار سکه و ارز در روزهای اخیر، اظهار داشت: این التهابات چندان ریشه اقتصادی ندارد بلکه زمینه روانی و یا سیاسی دارد.

وی ادامه داد: این حالت روانی فعلی در جامعه زمانی رفع خواهد شد که به موعد تحریم های نخست نزدیک شویم و مردم ببینند که در عمل اتفاق خاصی رخ نمی دهد.

رئیس پژوهشگاه حوزه و دانشگاه به رئیس جدید بانک مرکزی اشاره کرد و گفت: در این فضا باید ببینیم رئیس جدید بانک مرکزی چه برنامه هایی دارد و چگونه سیاست های خود را اجرا می کند.

وی ابراز داشت: در شرایط فعلی هر چقدر هم سکه و ارز بفروشیم تاثیر چندانی بر وضعیت اقتصادی ندارد بلکه باید فقط از جهت روانی بتوانیم فضای جامعه را آرام کنیم.

حجت الاسلام نظری شاهرودی با اشاره به اینکه رسانه ها در کمتر کردن این التهاب نقش موثری دارند، خاطرنشان کرد: اختصاص ارز 4200 تومانی به کالاهای اساسی در شرایط کنونی یک ضرورت است.

وی گفت: اگر حالت روانی تاثیر منفی نگذارد صادرکننده ها باید برای واردات کالاهای اساسی فعال باشند و دولت نیز هوشمندانه در این اوضاع رفتار کند.

این اقتصاددان حوزوی همچنین بیان داشت: آنچه مسلم است این که دشمنان انقلاب و ملت ایران می خواهند فضای روانی را در عرصه اقتصادی علیه کشور ما فعال نگاه دارند و در این اوضاع رسانه ها باید به شکستن این فضای روانی کاذب که دشمن  را خوشحال می کند به طور جدی کمک کنند.

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .