شنبه ۳ فروردين ۱۳۹۸
حجت الاسلام ذوالنور در گفتگو با قم فردا:
بیشتر مشکلات مجلس را ناشی از عملکرد هیئت رئیسه میدانم
نماینده مردم قم در مجلس اظهار داشت: برخی جریانات فعال در مجلس نمی‌خواهند مشکلات مردم از طریق اهرم‌های این قوه مورد پیگیری قرار گیرد چراکه فکر می‌کنند اگر مجلس به این مسائل ورود کند خود را در اشتباهات دولت سهیم کرده است.

حجت الاسلام مجتبی ذوالنور در گفتگو با خبرنگار قم فردا، به ناکارآمد شدن اهرم نظارتی مجلس و تشدید سیاسی کاری نمایندگان طی چند مدت اخیر اشاره کرد و اظهار داشت: جلساتی که در مجلس برای سوال کردن از وزرا و مدیران بلندمرتبه دولت برگزار می شود در بیشتر موارد بدون هیچ گونه خروجی به اتمام می رسد و اهرم نظارتی مجلس عملاً خاصیت خود را از دست داده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان کرد: هر از گاهی نمایندگان محلس درخواست استیضاح و سوال از مدیران اجرایی کشور را مطرح می کنند و بعد از حضور مدیران دولتی در مجلس، جلسه پرسش و پاسخ بدون هیچ نتیجه ای به پایان می رسد، برخی از نمایندگان چنین استدلال می‌کنند که ما برای رساندن حرفمان به گوش مسئولین مجبوریم از تریبون مجلس استفاده کنیم و بهترین زمان وقتی است که یکی از اعضای دولت برای پاسخگویی در صحن مجلس حضور یافته باشد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود:  چنین استدلالی به هیچ وجه پذیرفته نیست چرا که اگر نمایندگان بخواهند انتقاد یا پیشنهادی را مطرح کنند یا اینکه صدای خود را به گوش مسئولین برسانند، بهتر است از ظرفیت رسانه‌ها و مطبوعات کشوری کمک بگیرند، وقتی این همه روزنامه و خبرگزاری در کشور فعالیت می کند دیگر نیازی نیست که برای رساندن صدای خودمان وقت مجلس و قوه اجرایی کشور بگیریم.

حجت الاسلام ذوالنور ادامه داد: برخی جریانات و افراد فعال در مجلس نمی خواهند مشکلات مردم از طریق اهرم های این قوه مورد پیگیری و بررسی قرار گیرد چرا که فکر می‌کنند اگر مجلس به این مسائل ورود کند خود را در اشتباهات دولت سهیم کرده و دولت می‌تواند کوتایی های خود را به گردن مجلسی بیاندازد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اظهار داشت: بنده بیشتر مشکلات را ناشی از بی‌توجهی هیات رئیسه مجلس می دانم، اگر هیات رئیسه مجلس عزم خود را برای حل مشکلات مردم جدی کند می توان گام های موثری در این راستا برداشت.

وی افزود: برخی ها نمی خواهند برای حل مشکلات مردم تلاش کنند و فقط به دنبال حفظ جایگاه خود در مناسب حکومتی هستند.

حجت الاسلام ذوالنور اضافه کرد: بنده به عنوان یک عضو از خانه ملت اخیرا طرحی را آماده کرده ام که اگر اجرایی شود می توان تا حدود زیادی با فساد مالی و اداری در دستگاه های کشور مقابله کرد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این طرح مراحل نهایی خود را طی می کند و به زودی ارائه خواهد شد؛ اگر به حول قوه الهی این طرح به مرحله اجرا درآید می تواند تا 80-90 دصد فساد موجود در دستگاه ها را کنترل نماید.

 

 

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .