شنبه ۳ فروردين ۱۳۹۸
از آنچه فکر می کنید؛ نزدیکتریم به شما؛
«اقتدار سلیمانی» در برابر «ضعف ترامپ»
پاسخ کوبنده و آتشین سردار سلیمانی به هرزه پراکنی های ترامپ، با جملاتی ماندگار همراه بود؛ بویژه این جمله که «از آنچه فکر کنید به شما نزدیکتریم»؛ جمله ای که در رویترز و سی ان ان هم بازتاب وسیعی داشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  تعابیر مختلفی درباره او گفته شده که یکی از مهمترین آن ها، تعبیر به «افسانه زنده ایرانیان با چکمه های نظامی» از سوی یک نویسنده و تحلیلگر غربی است.

و این هم جملاتی از عبدالباری عطوان، یکی از فعال ترین نویسندگان و تحلیلگران رسانه های عرب که قاسم سلیمانی را «ژنرال» می خوانَد و می نویسد:

«زمانی که ژنرال قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران به طور علنی با فرماندهان گردان‌ های قسّام و سریا القدس که وابسته به جنبش حماس و جنبش جهاد هستند تماس تلفنی برقرار می‌ کند و تاکید می‌کند که ایران آماده حمایت همه جانبه از نیروهای مقاومت فلسطین است و رسانه‌ های ایران تصاویری از سردار سلیمانی در قدس منتشر می‌ کنند؛ به این معنا است که ایران قوی‌ ترین هم پیمان فلسطین و انتفاضه آن است، این در حالی است که بیشتر کشورهای عربی که دشمن ایران هستند، در حال عادی سازی روابط خود با اسرائیل هستند و ترامپ را در یهودی سازی شهر قدس همراهی می کنند.»

او در ادامه تعابیر خود درباره این سردار لشکر اسلام آورده است:

«ژنرال قاسم سلیمانی وارد هیچ نبردی نشد مگر اینکه از آن پیروز خارج شد؛ وارد کردستان عراق شد و همه‌ پرسی را شکست داد؛ در کنار ارتش سوریه جنگید و بیشتر مناطق سوریه را باز پس گرفت؛ الحشد الشعبی را در عراق تشکیل داد و به وسیله آن توانست موصل و بیشتر شهرهای عراق را آزاد کند و امروز در حالی که برخی کشورهای عربی درگیر هستند؛ سردار قاسم سلیمانی در حال نفوذ به فلسطین و قدس اشغالی است.»

و این روزها، سخنان ارزشمند این سردار سپاه اسلام در مراسم بزرگداشت عملیات رمضان و در پاسخ به یاوه سرایی های رئیس جمهور آمریکا، از اقتدار جمهوری اسلامی ایران حکایت می کند و به نُقل محافل تبدیل شده است :

«در شأن رئیس جمهور کشور بزرگ اسلام نیست که جواب سخنان بی ارزش را بدهد.»

او در حالی در این سخنان، ادبیات ترامپ را ادبیات کاباره ای در قمارخانه ها دانست که ممکن است شروع کننده جنگ، آن ها باشند؛ اما باید بدانند این ما هستیم که جنگ احتمالی را به پایان می رسانیم.

وی همچنین به دشمن یادآور شد که تهیه پوشک بزرگسال را برای سربازان خود و در جنگ های قبلی از یاد نبَرَد و به فکر ایجاد باتلاق های جدید برای خود نباشد.

و البته دو نکته بسیار مهم دیگر نیز از بیانات سردار قاسم سلیمانی قابل استخراج است؛ نکاتی که پایان بخش این نوشتار است:

یک . سردار در سخنان اخیر خود به این نکته توجه داد که شهادت در مکتب الهی و قرآن حکیم، باختن و از دست دادن نیست؛ بلکه یافتن و به دست آوردن است.

جالب اینکه این نکته سردار سلیمانی در بسیاری از رسانه ها، از المیادین تا هاآرتص هم بازتاب داشت و مورد دقت نظر ویژه قرار گرفت.

دو . قاسم سلیمانی در این سخنان کوبنده، گریزی هم به نیاز امروز کشور زد و از اخوت، برادری، همراهی، همزیستی و مثل هم بودن، به عنوان یک ضرورت بسیار مهم سخن راند. او در عین حال به ساختار مدیریتی کشور هشدار داد که نگاه حزبی در انتخاب مدیران، گودال فساد ایجاد می کند و از این رو، باید از این آسیب بر حذر بود.

اینگونه است که سخنان اخیر سردار را باید نشانه ای از اقتدار مستمر جمهوری اسلامی ایران در نظام بین الملل دانست؛ اقتداری که مایه امیدواری برای مستضعفان جهان و البته مسلمانان دنیاست.

 

 

 

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .