شنبه ۳ فروردين ۱۳۹۸
مشاور رئیس مجلس در گفتگو با قم فردا؛
موضع‌گیری سردار سلیمانی در برابر آمریکا مقتدرانه و عزتمندانه بود
منصور حقیقت‌پور بیان کرد: این حق ملت ماست که در برابر زورگویی کشورهای قدرتمند بایستد و از حق خود دفاع کند؛ موضع گیری سردار سلیمانی جلوه ای از اقتدار و عظمت ملت ایران بود.

منصور حقیقت پور نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی در مجلس نهم در گفتگو با خبرنگار قم فردا،  ضمن حمایت از موضع گیری قاطع سردار سلیمانی علیه زیاده گویی های مقامات آمریکایی اظهار داشت: این حق ملت ماست که در برابر زورگویی کشورهای قدرتمند بایستد و از حق خود دفاع نماید؛ موضع گیری سردار سلیمانی جلوه ای از اقتدار و عظمت ملت ایران بود.

مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی به سخنان سهل‌ اندیشانه برخی فعالین سیاسی و رسانه های داخلی مبنی بر لزوم تنش زدایی در فضای بین المللی اشاره کرد و بیان داشت: تنش زدایی به معنی سر فرود آوردن در برابر قدرت های بین المللی نیست، ما باید همواره عزت و اقتدار خودمان را حفظ کنیم و اگر می خواهیم با کشورهای جهان وارد مذاکره شویم باید از موضع اقتدار در برابر آنها حرف بزنیم.

منصور حقیقت پور به خروج آمریکا از برجام اشاره کرد و گفت: آمریکا با خروج از توافق نامه برجام سند بی آبرویی خود را امضا کرد و به همه جهان ثابت کرد که به قول خود وفا نمی کند.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی در مجلس نهم ابراز داشت: این مسئله باید از لحاظ حقوقی مورد توجه قرار گیرد که هرچند آمریکا از برجام خارج شده اما این توافق لغو نشده است، از طرفی برجام مصوبه شورای امنیت سازمان ملل را در پشت سر خود دارد.

وی ادامه داد: آمریکایی ها از روز اول نیز مطابق مواد مندرج در توافق نامه برجام عمل نکردند و تحریم ها را در حوزه های حقوق بشر و نفوذ منطقه ای جمهوری اسلامی ادامه دادند.

مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: هر چند اتحادیه اروپا اعلام پایبندی کرده است، ولی باید پایبندی آنها را در عمل ببینیم؛ قطعا اروپایی ها و چینی ها ممکن است مواضع خود را جابجا کنند.

در هر حال ایران سعی می کند روابط خود با کشورهای اروپایی، روسیه و چین را حفظ کند البته این موضوع مشروط بر آن است که کشورهای مذکور این اطمینان و التزام را بدهند که به تعهداتشان عمل خواهند کرد.

 

 

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .