شنبه ۳ فروردين ۱۳۹۸
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی:
عدم تولید برق طبق برنامه ریزی، عامل قطعی است
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اتمام پروژه های سیکل ترکیبی برای جلوگیری از قطعی برق در کشور ، گفت: عدم حرکت طبق برنامه ریزی تعیین شده در تولید و افزایش توان برق در کشور عاملی برای قطعی های اخیر برق در کشور می باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، اسدالله قره خانی در گفتگویی با اشاره به قطعی های اخیر برق در کشور ، اظهار داشت: این قطعی های اخیر برق در کشور به دو عامل کاهش بارندگی و کمبود برق می باشد.

وی ادامه داد:رعایت قرارداد بسته شده کاهش مصرف سوخت فسیلی در ایران از سال 2020 شروع خواهد شد.

نماینده مردم در مجلس با اشاره به اینکه امروز تولید برق در کشور کمتر از مورد نیاز است، گفت: هم اکنون میزان نیاز و مصرف برق در کشور بیشتر از میزان تولید برق است که کاهش بارندگی ها بر این مسئله بیشتر دامن زده است.

وی عنوان داشت: در حال حاضر کمبود تولید برق داریم که می بایست طبق برنامه تعیین شده جلو می رفتیم ؛ در این مسئله باید سرمایه گذاری صورت می گرفت که انجام نگرفت است به همین دلیل تولید برق متناسب با برنامه نیست.

صادرات برق نداریم

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اینکه هم اکنون صادرات برق نداریم ، خاطرنشان کرد: به ترکیه و الخصوص عراق صادرات برق انجام می گرفت اما با توجه به این که خودمان نیاز داشتیم صادرات برق به عراق را قطع کردیم و از طرفی هم از کشور های ترکمنستان ، آذربایجان و ارمنستان برق وارد می کنیم.

واردات یکی از راه حل های قطعی برق است

قره خانی با اشاره به پیشنهادات مجلس برای جلوگیری از قطع برق، ابراز داشت: واردات برق یک راه حل می باشد اما باید برقی در اطراف کشور باشد تا بتوانیم وارد کنیم، ظرفیت کشور های اطراف بالا نیست که بخواهیم واردات برق را داشته باشیم.

وی افزود: بایستی درحال حاضر در کوتاه مدت به سراغ انرژی های تجدیدپذیر برویم چون از زمانی که یک نیروگاه کوچک شروع به ساخت شود تا زمان بهره برداری بین شش ماه تا یک سال طول می کشد که می توانیم برای سال آینده مشکل قطعی را مرتفع کنیم.

اتمام پروژه های سیکل ترکیبی برای جلوگیری از قطعی برق

نماینده مردم در مجلس گفت: از طرفی هم باید به سراغ پروژه های سیکل ترکیبی که نیمه تمام مانده است برویم و آنها را تکمیل کنیم البته این اقدامات نیازمند سرمایه بسیاری می باشد که وزارت نیرو توان این سرمایه گذاری را ندارد و باید بخش خصوصی وارد شود.

انتهای پیام/

 

برچسب ها : مجلس , برق , انرژی
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .